Windows 10 ze Spartanem "wyciekł" do Sieci (wideo)

Windows 10 build 10014 "wyciekł" do Sieci. Oferuje możliwość sprawdzenia następcy Internet Explorera, przeglądarki Spartan.

Windows 10 to kolejny system Microsoftu, który, jak można było usłyszeć podczas konferencji Windows Hardware Engineering Community (WinHEC), zostanie udostępniony "latem". Dodatkowo byliśmy świadkami przełomowej deklaracji dotyczącej amnestii dla wszystkich piratów korzystających z nielegalnych wersji Windows. Z czasem okazało się jednak, że nie mają oni powodów do wielkiej radości.

Microsoft udostępnił też kolejny oficjalny build Windows 10 o numerze 10041. Niestety okazało się, że potwierdziły się informacje, których autorem był WZor. Wynikało z nich, że wydanie to nie będzie zawierało przeglądarki Spartan, zaś jego głównymi nowościami będą przyjazne użytkownikowi funkcje zarządzania wirtualnymi pulpitami oraz wirtualny asystent Cortana.

Zobacz również:

  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [29.03.2023]
  • Popularna usługa przestanie obsługiwać Windows 7 i 8

Dla wszystkich, których zawiódł brak interesująco zapowiadającego się produktu, jakim z pewnością jest następca Internet Explorera, mamy ważną informację: w Sieci pojawił się obraz WIM z wcześniejszym buildem Windows 10 noszącym numer 10014.

Zanim jednak spróbujecie znaleźć i na własne ryzyko zainstalować wspomnianą kompilację, aby sprawdzić jak prezentuje się "Project Spartan", obejrzyjcie materiał przygotowany przez serwis WinBeta, który już to zrobił: