Windows 10 - znamy datę premiery stabilnej wersji

Na odbywającej się w chińskim Shenzhen konferencji Windows Hardware Engineering Community (WinHEC), Terry Myerson z Microsoftu oznajmił, że pierwsza stabilna wersja Windows 10 zadebiutuje tego lata.

Informacja ta znalazła potwierdzenie na oficjalnym blogu Windows. Myerson zdradził, że premiera będzie mieć miejsce jednocześnie w 190 krajach, a łącznie ukaże się 111 wersji językowych. Dodał, że Microsoft nawiązał współpracę z czołowymi producentami laptopów, aby umożliwić obiecane, bezpłatne przejście na Windows 10 użytkownikom Windows 7, 8 oraz 8.1. Na liście chińskich partnerów w tej akcji znajdują się m.in Lenovo, Tencent oraz Qihu. Lenovo zapowiada także smartfony działające pod Windows 10 for phone, Tencent ma za zadanie dostosować pod nowy system gry takie jak League of Legends, Cross Fire czy Dungeon & Fighter.

Microsoft podjął również współpracę z Xiaomi, a użytkownicy modelu Mi 4 będą mogli testować na nim nową edycję Windows 10. W trakcie konferencji została po raz pierwszy zaprezentowana publicznie usługa Windows Hello, czyli możliwość logowania się do systemu i usług za pomocą rozpoznawania twarzy bądź odcisków palców. Ostatnią nowością jest informacja o zastosowaniach Windows 10 w internecie rzeczy, co pokazuje powyższy filmik.

Zobacz również:

  • Windows 10: jak nagrywać pliki audio? [PORADNIK]