Windows 10 znów nie działa - nowy błąd skutecznie obniża wydajność

Za firmą Microsoft ciągnie się ogromne pasmo niepowodzeń. Użytkownicy systemu operacyjnego Windows 10 czują się, jakby korzystali z oprogramowania beta. Kolejne poprawki zamiast naprawiać błędy dalej psują Windowsa.

Windows 10 ostatnimi czasy nie należy do najbardziej stabilnych systemów operacyjnych na świecie. Oprogramowanie posiada obecnie kilka bardzo poważnych problemów, które paraliżują pracę wybranych komputerów. Wszystko przez niedawno opublikowaną aplikację kumulatywną Windows 20H2. Na początku wydawało się, że złe pasmo po majowej aktualizacji Windows 10 przeminęło. Niestety tak się nie stało.

Windows 10
Źródło: techadvisor.co.uk

Windows 10

Źródło: techadvisor.co.uk

Użytkownicy raportują nowy problem związany z zamrożeniem (zawieszaniem) systemu operacyjnego Windows 10. Microsoft zidentyfikował już usterkę, a jej rozwiązanie jest testowane w najnowszej wersji Insider Preview.

Po opóźnionej o dwa miesiące aktualizacji Windows 10 May 2020 Update wszystko wskazywało na to, że Microsoft będzie znacznie dogłębniej testował kolejne wersje oprogramowania przed szerszym udostępnieniem. Najnowsze problemy nie potwierdzają tej teorii.

Użytkownicy systemu operacyjnego Windows 10 2004 oraz 20H2 donoszą o nowym problemie, który powoduje zauważalne spowolnienie albo całkowite zamrożenie (zawieszenie) systemu. Jedynym skutecznym rozwiązaniem jest całkowity restart komputera.

Portal Reddit pełen jest wpisów niezadowolonych użytkowników systemu operacyjnego Windows 10, którzy donoszą o notorycznym zawieszaniu się systemu operacyjnego. Problemy rozpoczęły się w zeszłym tygodniu i dotyczą coraz większego odsetka użytkowników komputerów z systemem Windows 10 2004 oraz 20H2.

Microsoft wprowadził poprawkę Windows 10 KB4580364, która naprawia problem z zawieszającym się systemem operacyjnym Windows 10. Łatka testowana jest u użytkowników korzystających z Windows 10 Insider Preview.

Według inżynierów problem związany jest z błędem w sterowniku TCP/IP pozwalającym na komunikacje komputera z innymi urządzeniami w sieci.

We wtorek 10 listopada przy okazji Patch Tuesday, Microsoft wprowadzi obowiązkową, kumulatywną poprawkę zabezpieczeń, która naprawi wyżej wymienione problemy.

Źródło: windowslatest.com