Windows 10 znowu szwankuje - użytkownicy mają problem z logowaniem

Najnowsza wersja Windows 10 o numerze kompilacji 20226 jest pełna błędów. Uczestnicy programu Insider donoszą o problemach z logowaniem i komunikatach o profilu tymczasowym.

Microsoft udostępnił niedawno nową wersję systemu operacyjnego Windows 10 w kanale dev dla użytkowników programu Windows Insider. Oprogramowanie o numerze kompilacji 20226 wprowadza szereg problemów.

Ekran logowania Windows 10
Źródło: PCWorld.com

Ekran logowania Windows 10

Źródło: PCWorld.com

Część użytkowników donosi, że po aktualizacji nie są w stanie zalogować się do swojego profilu. System operacyjny uruchamia profil tymczasowy i informuje o błędzie. Microsoft przyznał dziś, że problem faktycznie występuje. Inżynierowie odpowiedzialni za program Insider badają jego przyczynę.

Windows 10 w kompilacji o numerze 20226 wprowadza dwie nowości - możliwość monitorowania stanu dysków NVMe SSD oraz nowe funkcje w aplikacji Twój Telefon. Niestety w gratisie otrzymujemy problemy z logowaniem.

Sprawa jest szeroko komentowana na forach internetowych. Użytkownicy donoszą o automatycznym wylogowywaniu się chwilę po zalogowaniu do konta.

System uruchamia profil tymczasowy i ostrzega, że żadne zmiany nie zostaną zapisane po wylogowaniu lub wyłączeniu komputera.

Profil tymczasowy Windows 10
Źródło: techdows.com

Profil tymczasowy Windows 10

Źródło: techdows.com

Jak naprawić problem z logowaniem do systemu Windows 10 20226?

W przypadku, gdy jesteś zarejestrowany w programie Windows Insider:

Uruchom Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia > Windows Insider Program i wybierz opcję powrotu do poprzedniej kompilacji systemu operacyjnego.

Komputer powinien ponownie zainstalować poprzednią kompilację - 20221, która jest wolna od wyżej wymienionego problemu.

Sprawa komplikuje się w momencie, gdy zainstalowałeś Windows 10 20226, ale nie jesteś w programie Windows Insider. W celu naprawienia problemów z profilem należy:

  • Uruchomić ponownie komputer w trybie bezpiecznym
  • Uruchomić komputer normalnie

Jeżeli wyżej wymienione czynności nie przyniosą skutku można dodatkowo próbować wyłączyć antywirusa oraz Windows Defender. Jeżeli uda się zalogować do profilu należy utworzyć nowy profil lokalny i przenieść na niego posiadane dane.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - tani laptop z Windows 10.

Źródło: techdows.com