Windows 10X już działa - sprawdź, jak wygląda na Surface Pro 7

Do sieci przedostało się nowe nagranie, które pokazuje jak działa i wygląda Windows 10X. Co ważne system zainstalowano na tablecie Microsoft Surface Pro 7. To właśnie dla takich urządzeń przeznaczona jest nowa wersja Windowsa.

Microsoft intensywnie pracuje nad nową wersją systemu operacyjnego Windows 10X. Od początku 2021 roku w sieci pojawiają się nowe plotki o nadchodzącym systemie przeznaczonym dla komputerów oraz tabletów.

Microsoft Surface Pro 7

Microsoft Surface Pro 7

Najnowsza wariacja systemu Windows 10 projektowana jest z myślą o ultraprzenośnych laptopach oraz konstrukcjach mających więcej, niż jeden wyświetlacz, ale najwięksi entuzjaści nie widzą problemu, aby uruchomić Windowsa 10X na sprzedawanych już komputerach. Dzięki ich staraniom możemy zobaczyć interfejs użytkownika oraz najważniejsze zmiany w Windows 10X.

Zobacz również:

  • Najlepsze ultrabooki i laptopy do biznesu w 2022 roku
  • Windows 11: sprawdzamy, co się zmieni w systemie? / kilka praktycznych usprawnień
  • Niespodzianka w Windows 10 i 11? Czy przyjemna? To zależy...

Użytkownik XDeltaForce zamieścił na YouTube film na którym widać tablet Microsoft Surface Pro 7 z uruchomionym systemem operacyjnym Windows 10X. Wideo to po raz pierwszy pokazuje, jak Windows 10X działa obsługiwany z wykorzystaniem dotyku.

XDeltaForce prezentuje nowe Menu Start wysuwane z dołu oraz zmodyfikowane centrum powiadomień. Widzimy także, że ustawienia wyglądają bardzo podobnie do tych z klasycznej wersji Windowsa.

Surface Pro 7 świetnie współpracuje z gestami wielodotykowymi. XDeltaForce korzysta również z pióra Surface Pen.

Windows 10X to system operacyjny, który tworzony jest właśnie z myślą o tabletach i urządzeniach dwa w jednym. W oprogramowaniu znajdziemy szereg zmian, które ułatwiają obsługę z wykorzystaniem dotyku i upodobniają nieco Windowsa do Androida.

Nowa wersja Windowsa współpracuje jedynie z nowoczesnymi aplikacjami PWA oraz UWP, które w mniejszym stopniu obciążają podzespoły komputerów.

Windows 10X na rynku konkurować będzie z Chrome OS od Google. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku.

Więcej informacji o Windows 10X znajdziesz tutaj.

Źródło: xda-developers.com