Windows 10X może mieć wsparcie dla monitorów

Microsoft zaciekawił wszystkich zapowiedzią systemu Windows 10X, dedykowanego urządzeniom mobilnym. Najnowsze doniesienia sugerują, że będzie również obsługiwać monitory.

Microsoft nie planuje wypuścić stabilnej wersji Windows10X prędzej, niż w 2021 roku, więc ma sporo czasu na udoskonalenie swojego produktu. Przypomnę, że jest on dedykowany urządzeniom z dwoma ekranami, jak Surface Neo, a kusi lekkością, szybkością działania oraz aktualizacjami, które mają być wprowadzane w momencie uruchamiania maszyny i zajmować dosłownie kilka sekund. Microsoft udostępnił emulator tego systemu, dzięki czemu możemy podglądać, jakie nowe funkcje są do niego wprowadzane. Najnowsze rozwiązanie zostało wypatrzone przez jednego z użytkowników Twittera, który podzielił się z nami swoim spostrzeżeniem.

Okazuje się, że wprowadzono wsparcie dla większych ekranów - i to wyłącznie pojedyńczych. W praktyce oznacza to możliwość wygodnego wyświetlania obrazu na ekranach laptopów, a nawet mniejszych monitorów. Dlaczego to ważne? Po pierwsze - jeśli system będzie wspierać większe rozmiary wyświetlaczy, może stać się alternatywą dla Windows 10. Wielu użytkowników z pewnością chciałoby mieć system szybszy. Po drugie - być może Microsoft zastosuje go w swoich laptopach Surface, dzięki czemu mogą stać się globalną konkurencją dla Chromebooków.

Źródło: WinFuture