Windows 10X - można instalować na każdym sprzęcie

Windows 10X to modyfikacja Windows 10, która od kilku dni jest jednym z ciekawszych tematów w świecie IT. Dzisiaj w sieci pojawiła się instrukcja pokazująca, jak możesz zainstalować go na aktualnie używanym sprzęcie.

Microsoft po raz pierwszy wspomniał o Windows 10X w październiku ub. roku, ale dopiero w mijającym tygodniu dowiedzieliśmy się więcej na temat tego systemu. I dla wielu osób wygląda on na system lepszy od Windows 10. Jest dedykowany urządzeniom z dwoma wyświetlaczami, a jego możliwości Microsoft pokazał za pomocą emulatora, który został udostępniony deweloperom. Jeden z nich, Steve Troughton-Smith, postanowił sprawdzić, czy będzie on działać na urządzeniu normalnym, bez dwóch ekranów. I jak się okazało - odniósł sukces, a zainstalował go poprzez wirtualną maszynę w Hyper-V VM.

Ponieważ próba powiodła się, programista stworzył instrukcję, jak zainstalować Windows 10X - znajdziesz ją na tej stronie. Jednak należy mieć na uwadze dwie rzeczy. Po pierwsze: instalacja wykonywana jest na własne ryzyko. Po drugie: to proces skomplikowany, który polecamy osobom znającym się na rzeczy. Sama instrukcja instalacji wymaga pewnej wiedzy. Jeśli znasz się na rzeczy - może warto spróbować?