Windows 10X z rewelacyjną funkcją - Modern Standby ułatwi nam pracę

Komputery z systemem operacyjnym Windows 10X otrzymają nową funkcję Modern Standby, która umożliwi błyskawiczne wybudzenie komputera z trybu uśpienia.

System operacyjny Windows 10X ma wprowadzić funkcje znane z smartfonów i tabletów do naszych komputerów. Mowa o dużej niezawodności, łatwości obsługi, szybkich aktualizacjach oraz natychmiastowej gotowości do działania.

Surface Laptop 2 z Windows 10
Źródło: PCWorld.com

Surface Laptop 2 z Windows 10

Źródło: PCWorld.com

Najnowsza dokumentacja wydana przez Microsoft potwierdza, że system operacyjny Windows 10X otrzyma nowoczesny tryb gotowości znany jako Modern Standby. Czym różni się on od klasycznego uśpienia komputera?

Rozwiązanie Modern Standby dostępne jest już w zwykłym systemie Windows 10. Jest to nic innego, jak rozwinięcie Windows 8.1 Connected Standby. Mowa o odpowiedniku funkcji Power Nap z komputerów Apple. W trybie uśpienia urządzenie nadal podłączone jest do internetu i przy niskim poborze energii na bieżąco aktualizuje wszystkie informacje.

Modern Standby w Windows 10X
Źródło: mspoweruser.com

Modern Standby w Windows 10X

Źródło: mspoweruser.com

Nowe rozwiązanie wprowadza dodatkowo możliwość pobierania aktualizacji w trybie uśpienia. Windows 10X obsługiwać będzie jedynie nowoczesne aplikacje PWA oraz UWP, które są w pełni kompatybilne z Modern Standby. Oznacza to, że po otwarciu komputera nie będziemy musieli czekać na jakąkolwiek aktualizacje danych lub odświeżenie programu, z którym pracowaliśmy wcześniej.

Modern Standby jest także częścią specyfikacji technicznej komputerów kompatybilnych z Intel Project Athena oraz Intel Evo.

Pierwsze laptopy z Windows 10X i nowym trybem Modern Standby pojawią się na rynku w pierwszej połowie 2021 roku.

Źródło: mspoweruser.com