Windows 11 - Microsoft już planuje aktualizację. Powód?

Za pięć dni poznamy oficjalnie nowy system Microsoftu. A producent nie zmienił starej tradycji - będzie w nim kilka rzeczy do poprawienia. I to tak na samym starcie.

Foto: Microsoft

Windows 11 pojawi się na początku u stosunkowo niewielkiej grupy użytkowników, a dopiero później powinien się upowszechnić globalnie. Zapewne nastąpi to w roku 2022, kiedy na rynek trafią laptopy i desktopy z zainstalowanym fabrycznie systemem. Na razie będzie on dostępny dla chętnych. A jak pokazują ostatnie badania - nie ma ich zbyt wielu.

Microsoft poinformował, że krótko po premierze system otrzyma pierwszą aktualizację. Zawarte w niej poprawki pojawią się także w planowej aktualizacji zbiorczej, która zagości w Windows Update jeszcze jesienią. Przyniesie ona likwidację bugów sprawiających niepoprawne renderowanie tekstu oraz sprawiających, że po odisnatlowaniu aplikacji i restarcie systemu aplikacja nadal w nim jest.

Zobacz również:

  • Windows 11 - funkcje, które warto poznać
  • Windows 11: łatka dla procesorów Ryzen już gotowa
  • Gdzie najtaniej kupić MacBooka - przegląd aktualnych promocji [Aktualizacja 17.10.2021]

Ale na tym nie koniec - przy okazji Microsoft przetestuje kilka nowych rozwiązań. Jednym z nich jest wyświetlanie statystyk dotyczących wykorzystania sieci VPN przez użytkownika. Mają pojawić się także poprawki związane z wyszukiwaniem, systemowymi ikonkami oraz różnymi drobniejszymi rzeczami, jak np. prawidłowe wyświetlanie znaczków kaomoji. Poprawka dla Windows 11 21H2 pojawi się jeszcze w tym roku, ale nie ma konkretnej daty. Wiadomo jednak, że skoro już planowana jest aktualizacja, Windows 11 na starcie perfekcyjny nie będzie.

Windows 11 - Microsoft już planuje aktualizację. Powód?

Foto: Windows Latest

Źródło: WindowsLatest