Windows 11: Microsoft potwierdza kolejne problemy

Microsoft planuje w kolejnych tygodniach aktualizację Windows 11 do wersji 21H2. Czy naprawi ona dwa bugi, z którymi borykają się użytkownicy?

Foto: Microsoft

Microsoft już jakiś czas temu potwierdził, że w Windows 11 można spodziewać się zobaczenia ekranu śmierci spowodowanego sterownikiem Intel SST. Jest to skrót od Smart Sound Technology, a feralne wersje sterowników noszą numery 10.30.0.5152 i wcześniejsze. Teraz światło dzienne ujrzał drugi problem, związany z Microsoft Installer (MSI). Przez niego nie jest możliwe otwieranie i aktualizowanie wielu aplikacji - w tym antywirusa Kaspersky.

W pierwszym przypadku Intel wypuścił już odpowiednią poprawkę, którą można ściągnąć i uniknąć BSOD. Jeśli zaś chodzi o drugi, tutaj Microsoft radzi odinstalować aplikację, która nie chce się otworzyć lub zaktualizować i zainstalować ją ponownie w najnowszej wersji. Cóż, trudno powiedzieć, aby było to wygodne. A co ciekawe - problem z aplikacjami pojawił się także u niektórych użytkowników Windows 10. Oczywiście jak zawsze wszystkie problemy ma zlikwidować szykowana przez producenta poprawka, która znajdzie się w kolejnych aktualizacjach obu systemów.

Zobacz również:

  • Jak sprawdzić stan i status baterii w laptopie? [PORADNIK]
  • Windows 11: jak Copilot zmieni Twoje życie?
  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [26.05.2023]

Źródło: WindowsLatest


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: