Windows 11 - Microsoft przerzuca odpowiedzialność na Ciebie!

Microsoft ugiął się pod naporem komentarzy. Windowsa 11 zainstalujemy również na starszych komputerach, ale nie ma róży bez kolców. Firma przerzuca odpowiedzialność za problemy w działaniu na użytkowników. Czy odstraszy to ich od instalacji?

Microsoft wprowadzając na rynek Windowsa 11 spowodował niemałe zamieszanie. Wszystko zaczęło się od tego, że wcześniej firma zapewniała jakoby Windows 10 był systemem ostatecznym, który będzie aktualizowany przez lata. Tymczasem na rynku pojawił się Windows 11, który dodatkowo "obciął" wsparcie dla czteroletnich i starszych komputerów.

Windows 11
Źródło: microsoft.com

Windows 11

Źródło: microsoft.com

W sieci zawrzało, a Microsoft finalnie ugiął się pod naporem komentarzy i zezwolił na instalację Windowsa 11 na komputerach ze starszymi procesorami oraz bez wbudowanego modułu TPM 2.0.

Zobacz również:

  • Edge 94 już jest! Pomoże Ci w podróżach i zakupach
  • Windows 10 samoczynnie sprawdza, czy może przejść na Windows 11
  • Windows 7 2021 - najlepsze cechy Win7 i Win11 w jednym systemie

Przy okazji gigant z Redmond bardzo sprytnie zrzucił ewentualne problemy na posiadaczy milionów nieco starszych komputerów. Okazuje się bowiem, że po instalacji Windowsa 11 nie będziemy mogli liczyć na pomoc techniczną Microsoftu. Dodatkowo firma może w każdym momencie pozbawić tych urządzeń dostępu do najnowszych aktualizacji poprzez narzędzie Windows Update. Co ważne mowa nie tylko o aktualizacjach rozwojowych, ale także o ważnych łatkach zabezpieczeń.

Już w chwili obecnej możemy zainstalować Windowsa 11 na niekompatybilnym komputerze z wykorzystaniem pliku ISO udostępnionego przez Microsoft. W sieci znajdziemy komentarze, które sugerują, że system zachowuje się bardzo dobrze nawet na starszych komputerach. To świetne wiadomości, ale niestety w przypadku jakichkolwiek problemów będziesz musiał rozwiązać je sam lub kupić nowszy, w pełni zgodny z Windows 11 komputer.

Pełną kompatybilność z Windows 11 oferują komputery wyposażone w AMD Ryzen 2000 lub nowsze oraz Intel Core ósmej generacji lub nowsze.