Windows 11 - Microsoft testuje starsze procesory!

Microsoft ugina się pod presją niezadowolenia ze strony użytkowników. Firma testuje Windowsa 11 na procesora Intel Core 7 generacji oraz AMD Zen 1. Czy układy zostaną dodane do listy procesorów kompatybilnych z Windowsem 11?

Windows 11 pozornie jedynie nieznacznie zmienił minimalne wymagania systemowe. Aby uruchomić nowe oprogramowanie potrzebujemy dwurdzeniowego procesora o taktowaniu minimum 1 GHz, 4 GB pamięci operacyjnej oraz 64 GB wolnej przestrzeni dyskowej. W praktyce wymagania są dużo bardziej złożone. Microsoft wymaga obecności modułu TPM 2.0, chociaż firma powoli wycofuje się z tego elementu. Dodatkowo gigant z Redmond ograniczył wsparcie dla starszych procesorów, które spełniają minimalne wymagania.

Windows 11
Źródło: microsoft.com

Windows 11

Źródło: microsoft.com

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Windows 11 zadziała jedynie na procesorach Intel Core 8 generacji i nowszych oraz AMD Zen 2 i nowszych. Według Microsoftu to nie problem, ponieważ Windows 10 nadal będzie wspierany i rozwijany do 2025 roku. Odmienne zdanie mają internauci, którzy nie są zadowoleni z takiego przebiegu wydarzeń.

Zobacz również:

  • Xbox Series S w wersji przenośnej? Microsoft zaprezentował konsolę
  • Użytkowników Windows czekają comiesięczne poprawki B i C. Czyli?
  • Windows 11 - Microsoft odświeża aplikacje systemowe

Chwile po zaprezentowaniu listy procesorów kompatybilnych z Windows 11, Microsoft rozpoczął testy systemu na starszych procesorach, które zostały pominięte. Mowa o układach Intel Core 7 generacji oraz AMD Zen 1 generacji. To popularne układy, które znajdują się w wielu komputerach z latach 2017-2019. Spora część komputerów Microsoft Surface wyposażona jest właśnie w procesory 7 generacji. Przez to sprzęt ten oficjalnie (przynajmniej na razie) nie otrzyma Windowsa 11.

Microsoft chyba zauważył problem i poluzował nieco wymagania.

Windows 11 Developer Preview dostępny jest na komputerach z procesorami AMD Zen 1 oraz Intel Core 7 generacji. Pierwotnie układy te miały nie dostać Windowsa 11, ale gigant z Redmond zamierza dokładniej przetestować jak wyżej wymienione procesory poradzą sobie z obsługą Windowsa 11.

Wszystko wskazuje na to, że finalnie aktualizacja do Windowsa 11 trafi na większą ilośc urządzeń. Wszystko ze względu na ogromne niezadowolenie konsumentów.

Źródło: notebookcheck.net