Windows 11: Twój Telefon doczekał się odświeżenia

Podczas wydarzenia Surface Laptop Studio Microsoft pokazał, jak będzie wyglądać odświeżona aplikacja Twój Telefon.

Foto: WindowsLatest

Nie jest to jedyna aplikacja systemowa, która doczeka się zmiany. Twój Telefon zostanie odświeżony wraz z Microsoft Store, Paintem, Zdjęciami, Kalkulatorem oraz innymi akcesoriami systemowymi. Być może zmiany trafią także do Windows 10, ale tu żadnych informacji nie mamy. Zmiany to tylko odświeżenie wizualne - nie będzie tu żadnych nowości związanych z funkcjonalnością.

Na załączonych zrzutach ekranu możesz zobaczyć nowy interfejs, a także przeniesienie powiadomień na lewą stronę. Z kolei pasek nawigacji umieszczono na szczycie. Umożliwia on otwieranie wiadomości, zdjęć, historii połączeń oraz aplikacji. Można z jego poziomu szybko odpowiedzieć na wiadomość tekstową.

Zobacz również:

  • Tiny10 - Windows 10 także doczekał się odchudzenia [AKTUALIZACJA]
  • Windows zmienia sterowniki AMD na... starsze
  • Windows 11: jak Copilot zmieni Twoje życie?
Windows 11: Twój Telefon doczekał się odświeżenia

Foto: WindowsLatest

Nowy design wpisuje się w stylistykę Windows 11 - mamy tu m.in. zaokrąglone rogi oraz łagodną paletę kolorystyczną, co wygląda szczególnie miło dla oka, gdy używa się trybu ciemnego. Microsoft zapowiada także zmiany w interfejsie oraz łatwiejszy dostęp do powiadomień. Takie nowości mają pojawić się jeszcze w tym roku - początkowo wyłącznie dla uczestników programu Windows Insider, więc w 2022 roku otrzymają je wszyscy. Na wspomnianej imprezie Surface Laptop Studio dowiedzieliśmy się także, że MS szykuje nowy , systemowy odtwarzacz multimediów dla Windows 11. Ale szczegółów póki co nie znamy.

Źródło: WindowsLatest$


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: