Windows 11 aktualizacja KB5004300 - co nowego?

Firma Microsoft udostępniła czwartą aktualizację systemu Windows 11. Co nowego wprowadza?

Testerom z programu Windows Insider została udostępniona aktualizacja KB5004300, która wprowadza system Windows 11 w Build 22000.100. To już czwarta publiczna wersja zapoznawcza tego oprogramowania, która tak jak poprzedniczki zawiera szereg ulepszeń. Przyjrzyjmy się, co nowego postanowiła wprowadzić firma Microsoft.

Windows 11

Przede wszystkim, najnowsza aktualizacja zawiera ulepszenia paska zadań. Najbardziej rzuca się w oczy wysuwany pasek systemowy, który kryje się pod ikoną strzałki w górę na pasku zadań. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, nowe menu zostało dostosowane wyglądem do reszty designu. Na tym jednak nie koniec, bo firma Microsoft zaktualizowała także domyślną ikonę klawiatury dotykowej w taki sposób, aby pasowała do reszty.

Zobacz również:

  • Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć
  • Teams otrzyma zabezpieczenie... przeciwko Microsoftowi
  • Microsoft: Windows 11 na Macach z M1 to kiepski pomysł
Windows 11

Źródło: Windows Latest

Wisienka na torcie jednak przed nami. Według oficjalnych danych, aktualizacja KB5004300 modernizuje model alertów ikon na pasku zadań systemu Windows 11. Jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu, przeprojektowany system powiadamiający jest widoczny, gdy aplikacje wymagają uwagi użytkownika. Poza tym centrum akcji również dostanie coś nowego, a mowa o nowej funkcji, która umożliwi szybki dostęp do ustawień asystenta Focus. Gdyby tego było mało, to firma Microsoft postanowiła także umożliwić integracje aplikacji Microsoft Teams na pasku zadań systemu umożliwiając użytkownikom bezpłatne łączenie się ze znajomymi, rodziną i współpracownikami.

Windows 11

Źródło: Windows Latest

Windows 11

Źródło: Windows Latest

Lista innych ulepszeń w kompilacji 22000.100 (KB5004300):

  • Firma Microsoft rozwiązała problem, który powoduje awarię Explorer.exe po kliknięciu przycisku daty i godziny na pasku zadań. Ten problem występował na urządzeniach, na których funkcja Focus Assist jest wyłączona.
  • Microsoft przywraca ikony dla niektórych wpisów w menu kontekstowym.
  • Naprawiono błąd polegający na tym, że zegar na pasku zadań tracił obsługę synchronizacji systemu Windows i zacinał się.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że explorer.exe mógł wznowić działanie urządzenia ze stanu wstrzymania
  • Możesz teraz kliknąć pasek zadań, aby zamknąć Start lub Szukaj. Tej funkcji brakowało w oryginalnych kompilacjach.

Nie wiesz jaki smartwatch jest warty uwagi? Sprawdź realme Watch 2 Pro – test smartwatcha dla aktywnych!