Windows 11 aktualizacja KB5005191 - co nowego?

Kolejna aktualizacja jest już dostępna. Co nowego wprowadza i jak ją pobrać?

fot. windowslatest.com

Windows 11 Build 22000.168 (KB5005191) jest już dostępny ze wsparciem dla nowego widżetu, poprawkami w bibliotece Microsoft Store i nie tylko. Wraz z tymi zmianami Microsoft załatał również liczne błędy w systemie operacyjnym.

Aktualizacja KB5005191 - co nowego?

Zbiorcza aktualizacja KB5005191 zasadniczo jest taką samą poprawką jak poprzednie aktualizacje i zawiera drobne zmiany. Tym razem deweloperzy dodali nowy widżet o nazwie "Microsoft 365". Widżet będzie wyświetlał dokumenty, wiadomości, nagrania ze spotkań Microsoft Teams i wiele innych na tablicy widżetów. W tej chwili funkcja ta działa tylko dla przedsiębiorstw i nie jest dostępna dla każdego użytkownika.

Zobacz również:

Windows 11 aktualizacja KB5005191 - co nowego?

fot. windowslatest.com

Dodano kilka języków w Microsoft Teams Chat. Lista obsługiwanych języków obejmuje niemiecki, holenderski, duński, francuski, hiszpański, hindi, japoński, koreański, chiński i inne. Firma również uprościła nawigację i działanie Biblioteki w Microsoft Store.

Windows 11 aktualizacja KB5005191 - co nowego?

fot. windowslatest.com

Aktualizacja zawiera liczne poprawki błędów i ulepszenia. Na przykład, Microsoft rozwiązał problemy powodujące zawieszanie się aplikacji Ustawienia przy wpisywaniu niektórych słów kluczowych. Podobnie widżet Rodzina nie powinien już niespodziewanie ulegać awarii. Dla tych, którzy używają Czatów w MS Teams, Microsoft naprawił problem, w którym filmy zawieszały się, gdy użytkownik uczestniczył w rozmowie wideo.

Jak pobrać aktualizację KB5005191?

Aby pobrać aktualizację wykonaj następujące kroki:

  • Wejdź do Windows Update w Ustawieniach
  • Sprawdź dostępność aktualizacji
  • Rozpocznie się proces pobierania/instalacji aktualizacji
  • Po zakończeniu kliknij przycisk "Uruchom ponownie teraz", aby zakończyć instalację

Polecamy: System Windows 11 - wszystko co musisz o nim wiedzieć

Źródło: windowslatest.com