Windows 11 będzie domyślnie w trybie ciemnym, ale nie u każdego

Firma Microsoft podała, że niektóre urządzenia z Windows 11 będą się domyślnie instalować z interfejsem w motywie ciemnym. Które i dlaczego nie wszystkie?

W ostatnim czasie dużo dzieje się wokół Windows 11. Co ciekawe, jedna z ostatnich informacji dotyczy wyglądu całego interfejsu, który według przesłanek będzie domyślnie ustawiony w trybie ciemnym. Nowy motyw systemu Windows 11 ma się aktywować od razu po skonfigurowaniu urządzenia lub świeżej instalacji systemu operacyjnego. Do tej poryp zawsze automatycznie ustawiał się tryb jasny, a firma Microsoft uważa, że nie tak powinno być. Podczas wydarzenia Microsoft Inspire, przedstawiciele firmy podali, że planują wdrożyć domyślne włączenie motywu ciemnego na niektórych urządzeniach.

Windows 11

"Ponieważ spędzamy o wiele więcej czasu wpatrując się w jasne ekrany przyglądając się nie tylko niekończącym się wiadomościom e-mail, ale także bierzemy udział w niezliczonych spotkaniach online, a ponadto próbujemy nadążyć za naszym życiem osobistym, chcemy wprowadzić tryb ciemny, aby dać swoim oczom odpocząć", mówi Melissa Grant, dyrektor Windows Enterprise Marketing w firmie Microsoft.

Zobacz również:

  • Uwaga! Pojawiają się fałszywe instalatory Windows 11!
  • Edge - historia aktualizacji [25.07.2021]
  • Edge 92 - bezpieczniej i bardziej funkcjonalnie

Warto podkreślić, że domyślny tryb ciemny ma się ustawiać automatycznie tylko i wyłącznie na urządzeniach służbowych lub takich wykorzystywanych w szkole. W przypadku wersji konsumenckich wszystko zostanie tak jak jest. Mimo wszystko, Ci którzy wolą korzystać z trybu jasnego mogą odetchnąć. Przedstawiciele firmy uspokajają, że będzie on nadal możliwy do ustawienia za pomocą ustawień personalizacji, które zresztą nieco się zmienią.

Zastanawiasz się czy warto kupić iPhone 12 Pro? Kliknij w artykuł iPhone 12 Pro - czy nadal warto po 9 miesiącach