Windows 11 - błąd 0x8007007f uniemożliwia instalację. Jak go naprawić?

Niektórzy użytkownicy chcący zmienić Windows 10 na Windows 11 widzą ekran, informujący ich, że na skutek błędu 0x8007007f nie mogą tego zrobić. Co go powoduje i czy da się to naprawić?

Foto: WindowsLatest

Od wczoraj Windows 11 jest już dostępny przez Windows Update i wszyscy użytkownicy, których maszyny spełniają wymagania, mogą go pobierać i instalować. Jednakże już pierwszego dnia pojawiły się problemy, a dzisiaj dochodzi kolejny. Nazywa się 0x8007007f i jest błędem powiązanym z kontrolą użytkownika (UAC) dotyczącą dostępu do dysku, sterowników oraz programów instalacyjnych.

Błąd ten pojawia się zarówno na forum Microsoftu, jak i na Reddicie oraz Twitterze. Występuje przy Windows Update, jak i przy korzystaniu z narzędzia do czystej instalacji. Przyczyną są prawdopodobnie niektóre sterowniki - powinna pomóc ich ponowna instalacja, najlepiej pobranych ze strony producenta. Niestety - jakie to sterowniki mogą być przyczyną kłopotu, nie wiadomo. Zależy to bowiem od konkretnej konfiguracji maszyny. Problemu tego nie doświadczają użytkownicy instalujący system z pliku .iso. Dlatego jeśli nie chcesz instalować na nowo sterowników, spróbuj zmiany systemu w ten sposób. Microsoft wie już oczywiście o problemie, ale kiedy go naprawi - nie wiemy.

Zobacz również:

  • Aktualizacje Windows będą tracić ważność. Co to oznacza?
  • Czy pójdzie mi Windows 11 - wymagania i lista kompatybilnego sprzętu
  • Windows 11: jak uruchomić God Mode? [PORADNIK]

Źródło: WindowsLatest