Windows 11 klapą? Użytkownicy nie chcą go instalować!

Spora część użytkowników komputerów z Windowsem nie jest przychylnie nastawiona do Windowsa 11. Czy system okaże się niewypałem?

Windows 11 zostanie udostępniony jako aktualizacja dla kompatybilnych komputerów już za tydzień. Tymczasem z najnowszych badań wynika, że świadomość na temat nadchodzącego systemu operacyjnego jest niewielka. Dodatkowo użytkownicy nie są przekonani do aktualizacji swoich komputerów.

Windows 11
Źródło: microsoft.com

Windows 11

Źródło: microsoft.com

Najnowsze badanie przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wskazuje, że aż 62% użytkowników nie wie o istnieniu Windowsa 11. Badanie zostało przeprowadzone przez Savings.com na nieco ponad 1000 pełnoletnich użytkowników komputerów PC.

Zobacz również:

Aktualizację do Windowsa 11 planuje przeprowadzić zaledwie 41% respondentów. Aż 45% jest niepewnych, a 14% przekazało, że nie planuje aktualizować swojego komputera.

Plany aktualizacji do Windowsa 11
Źródło: savings.com

Plany aktualizacji do Windowsa 11

Źródło: savings.com

Na dużą ilośc osób, które są niepewne i nie chcą aktualizować komputerów składają się nowe wymagania systemowe Windowsa 11. Oprogramowanie nie jest kompatybilne ze starszymi modelami, a instalacja na własną odpowiedzialność pozbawi nas pomocy technicznej oraz regularnych aktualizacji.

Przy okazji zapytano użytkowników o najbardziej oczekiwane funkcje w Windows 11. Okazuje się, że ponad 1/3 badanych (38%) nie czeka na żadną konkretną funkcję.

Najbardziej oczekiwane funkcje Windowsa 11
Źródło: savings.com

Najbardziej oczekiwane funkcje Windowsa 11

Źródło: savings.com

Najbardziej popularną nowością Windowsa 11 jest możliwość uruchamiania aplikacji z Androida. Na drugim miejscu znalazło się ex aequo nowy wygląd i funkcje zwiększające wydajność w grach.

Niska świadomość użytkowników na temat Windowsa 11 zmieni się na lepsze po 5 października 2021 roku. Wtedy Microsoft rozpocznie szeroko zakrojoną akcję informacyjna, która zachęcać będzie do instalacji aktualizacji.