Windows 11 na starszym komputerze? Asus ma na to sposób!

Asus testuje nowe wersje BIOSu dla swoich płyt głównych, które mogą przynieść wsparcie dla Windowsa 11.

Asus zamierza rozwiązać problemy konsumentów posiadających kilkuletnie komputery. Tajwański producent pracuje nad nowym oprogramowaniem BIOS, które pozwoli na instalację Windowsa 11 na nieco starszych jednostkach.

Płyty główne firmy Asus
Źródło: asus.com

Płyty główne firmy Asus

Źródło: asus.com

Inżynierowie Asusa pracują nad nowym firmwarem, który pozwoli uruchomić system operacyjny Windows 11 na starszym sprzęcie. Firma przekazał już, że płyta główna STRIX Z270F obsługuje Windows 11 bez konieczności zmiany domyślnych ustawień BIOS.

Zobacz również:

  • Android 12. Sprawdź, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 22.09.2021]
  • Płyty Asusa na LGA 1700 - poznaliśmy pierwsze szczegóły

Model, o którym mówi producent wspiera procesory Kaby Lake oraz modele Celeron G390 i Core i3-6098P. Informacja ta sugeruje, że Windowsa 11 zainstalujemy na komputerach z płytą główną firmy Asus, które domyślnie nie spełniają minimalnych wymagań nowego systemu firmy Microsoft.

Asus prawdopodobnie skorzystał z otwartej furtki pozostawionej przez giganta z Redmond. Microsoft po początkowej fali krytyki przekazał, że zezwoli na instalację Windowsa 11 na starszych komputerach. Jest jednak pewien haczyk. Po samowolnej instancji Windowsa 11 na starszym pececie możemy zostać odcięci od aktualizacji zabezpieczeń.