Windows 11 - nowa aktualizacja dodaje wsparcie dla Apple AirPods

Microsoft wydał nową aktualizację Windowsa 11 w wersji Insider Preview. Wprowadza ona ulepszoną obsługę słuchawek Apple AirPods. Z jakich funkcji skorzystamy?

Windows 11 wkrótce otrzyma ulepszone wsparcie dla wszystkich modeli słuchawek produkowanych przez Apple. Stosowne opcje pojawiły się już w wersji Windows 11 Insider Preview o numerze kompilacji 22526.

Apple AirPods
Źródło: macworld.com

Apple AirPods

Źródło: macworld.com

Oprogramowanie dostępne w kanale Dev zawiera funkcje, które nie są powiązane z konkretną wersją systemu. Spodziewamy się, że najnowsze rozwiązania zostaną wdrożone do finalnej wersji Windowsa 11 w drugiej połowie 2022 roku.

Zobacz również:

Windows 11 w wersji 22525 wprowadza kilka nowych funkcji:

  • Wyświetlanie menu przełączania aplikacji po kliknięciu ALT + TAB w nowym widoku
  • Uruchomienie funkcji Credential Guard na komputerach z Windows 11 Enterprise
  • Nowy system indeksowania plików
  • Wsparcie dla słuchawek Apple AirPods

Najbardziej interesująca jest ostatnia opcja. Microsoft dodał wsparcie dla połączenia szerokopasmowego w słuchawkach Apple AirPods, AirPods Pro oraz AirPods Max. Rozwiązanie to ma poprawić jakość dźwięku podczas wykonywania połączeń głosowych.

Z funkcji ucieszą się posiadacze smartfonów iPhone oraz słuchawek AirPods, którzy wykorzystują je w połączeniu z komputerami z systemem operacyjnym Windows. Po aktualizacji Windows 11 otrzyma predefiniowane ustawienia mikrofonów, które pozwolą ograniczyć hałasy z otoczenia.