Windows 11 - nowe zmiany, których raczej nie zauważysz

Microsoft udostępnił nowe wydanie Windowsa 11. Znajdziemy w nim kilka nowości, ale są to zmiany, których raczej nie zauważysz. O jakich elementach mowa?

Zgodnie z zapowiadanym harmonogramem Microsoft opublikował dziś kolejne wydanie Windowsa 11 Insider Preview w kanale Dev Channel. Najnowsze oprogramowanie otrzymało numer kompilacji 22518. W systemie operacyjnym pojawiło się kilka zmian, które w późniejszym okresie czasu trafią na każdy komputer z Windowsem 11.

Nowe umiejscowienie widgetów
Źródło: microsoft.com

Nowe umiejscowienie widgetów

Źródło: microsoft.com

Jedną z najważniejszych modyfikacji jest zmiana dotycząca dostępu głosowego, z której raczej nie skorzystają polscy konsumenci. Cortana wbudowana w Windowsa 11 pozwala na rozpoznawanie mowy bezpośrednio na urządzeniu umożliwiając przełączanie pomiędzy aplikacjami lub wykonywanie wybranych czynności w systemu operacyjnym.

Zobacz również:

  • Windows 11 - dlaczego nie warto na niego przechodzić?
  • Windows 11: sprawdzamy, co się zmieni w systemie? / wsparcie dla języka Braille'a
  • Windows 12 - wymagania, kiedy premiera, cena [24.11.2022]

Microsoft udostępnił na swoich strona wiele poleceń, które możemy wywołać za pomocą asystenta głosowego. Pojawiła się również możliwość jego szybkiej deaktywacji. Wystarczy powiedzieć "Turn off microphone". NIestety rozwiązanie działa jedynie w języku angielskim.

Zaktualizowany asystent głosowy
Źródło: microsoft.com

Zaktualizowany asystent głosowy

Źródło: microsoft.com

Windows 11 otrzyma również dodatki wizualne z kolekcji Spotlight. Pozwoli on pobierać nowe tapety z całego świata i zmieniać je automatycznie raz dziennie. Rozwiązanie to działa podobnie do aplikacji Bing Wallpaper dostępnej na Windows 10 i Windows 11.

Aktualizacji doczekają się również same widgety, które będą mogły być uruchamiane z lewego rogu paska start. Opcja ta trafi do niewielkiej liczby Insiderów.

Poza wyżej wymienionymi zmianami Microsoft wdrożył niezliczoną liczbę poprawek. Oprogramowanie jest już dostępne w Windows insider Preview. Microsoft nie przewidział aktualizacji dla urządzeń korzystających z procesorów ARM. Otrzymają one aktualizacje w późniejszym okresie czasu.