Windows 11 - obowiązkowa aktualizacja dostępna - jak ją wgrać?

Microsoft wydał pierwszą obowiązkową aktualizację Windowsa 11 w 2022 roku. Jakie zmiany wprowadza i jak ja zainstalować?

Wczoraj wieczorem Microsoft udostępnił nowe aktualizacje dla aktualnie rozwijanych systemów operacyjnych - Windows 10 oraz Windows 11. To pierwsze obowiązkowe aktualizacje systemu, które pojawiły się w 2022 roku.

Windows 11
Źródło: Microsoft.com

Windows 11

Źródło: Microsoft.com

W przypadku Windowsa 11 mowa o obowiązkowej aktualizacji zbiorczej o numerze KB5009566, która zmienia kompilację systemu operacyjnego na 22000.434.

Zobacz również:

  • Microsoft Surface – na tych komputerach się nie zawiedziesz
  • Windows 11 - co się zmieni w systemie? [25.05.2022]
  • Windows: jak stworzyć listę zainstalowanych programów?

Aktualizacja dla systemu operacyjnego Windows 11 naprawia znany problem, który dotyczy błędnego działania systemu IME - japońskich edytorów wprowadzania tekstów. Dodatkowo Microsoft wprowadził szereg poprawek, które mają zwiększyć bezpieczeństwo oprogramowania.

Najnowsze oprogramowania aktualizuje także system instalujący aktualizacje w Windowsie 11.

Niestety obowiązkowa aktualizacja zabezpieczeń nie rozwiązuje wszystkich problemów. Microsoft w dalszym ciągu ma problem z renderowaniem wybranych kolorów na niektórych wyświetlaczach obsługujących standard HDR. Najczęściej objawia się on wyświetlaniem kolorów jasnożółtego zamiast białego. Firma poinformowała, że pracuje nad rozwiązaniem wyżej wymienionej usterki. Aktualizacja oprogramowania powinna pojawić się w drugiej połowie stycznia 2022 roku.

Najnowszą aktualizację zbiorczą zainstalujemy z poziomu Ustawień > Windows Update.