Windows 11 - oto znane problemy pierwszej wersji

Microsoft udostępnił Windowsa 11. Wraz z nim pojawiły się pierwsze błędy. Czego dotyczą i jak sobie z nimi radzić?

Po trwających cztery miesiące testach Microsoft udostępnił finalną wersję Windowsa 11 dla wszystkich zainteresowanych. Niestety wraz z oficjalnym wydaniem pojawiły się pierwsze błędy, które trapią nową wersję okienek.

Microsoft Windows 11
Źródło: microsoft.com

Microsoft Windows 11

Źródło: microsoft.com

Użytkownicy, którzy zamierzają niedługo zaktualizować Windowsa 11 z wykorzystaniem Windows Update lub alternatywnych sposobów instalacji powinni być świadomi kilku błędów, które występują w Windowsie 11.

Zobacz również:

  • Emoji z Windows 11 nie pojawią się w Windows 10
  • Windows 11: historia aktualizacji [26.11.2021]
  • Uważaj! Komputery z Windows 10 i Windows 11 z poważną luką!

Poniżej znajdziesz listę problemów pierwszej finalnej wersji Windowsa 11:

Aktualnie Microsoft informuje o trzech problemach. W przypadku VirtualBoxa i przeglądarki Cốc Cốc, gdy mamy zainstalowane te programy na swoim komputerze instalator nie pozwoli na instalację Windowsa 11. Dopiero usunięcie VirtualBoxa i Cốc Cốc spowoduje, że bez problemu przejdziemy przez proces aktualizacji.

Jeżeli posiadasz komputer z kartą graficzną Intel Killer radzimy wstrzymać się z instalacją oprogramowania. Może okazać się, że po aktualizacji do Windowsa 11 stracisz łączność z internetem.

Na szczęście błędy nie są bardzo poważne. Dodatkowo Microsoft wyeliminuje problemy kart sieciowych Intel Killer wraz z pierwszą aktualizacją bezpieczeństwa, która pojawi się w przyszłym tygodniu. Jeżeli pojawią się dodatkowe błędy, również powinny zostać wyeliminowane w przyszły piątek.

W kwestii kompatybilności z VirtualBox i Cốc Cốc musimy zaczekać na aktualizacje tych aplikacji.

Sprawdź, jak wymusić aktualizację do Windowsa 11. Upewnij się również, że odpowiednio przygotowałeś swój komputer.