Windows 11 - pojawią się nowe rekomendacje i powiadomienia

Dzisiaj pojawiła się kolejna informacja o nowych funkcjach Windows 11. System samoczynnie zadba o kondycję baterii. Posiadacze laptopów z pewnością się ucieszą.

Windows 11 wprowadzi sporo nowych elementów i usunie sporo starszych. Jeśli chodzi o te pierwsze, co jakiś czas pojawiają się nowe informacje na ich temat. Jak podano dzisiaj, do nowego menu Start, odświeżonego centrum powiadomień oraz systemowych Ustawień dołączają funkcje związane z ustawieniami zasilania. W ten sposób laptop ma zachować najlepszą wydajność w każdej sytuacji. A jak konkretnie będzie to wyglądać?

Otóż mamy obecnie w Windows 10 różne plany zasilania - jeden stawia na najlepszą wydajność, drugi - na najdłuższy czas pracy. W Windows 11 w powiadomieniach pojawi się sugestia wprowadzenia zmian. Na przykład można będzie ustawić automatyczną zmianę planu zasilania po podłączeniu laptopa do prądu. Inna opcja to zablokowanie możliwości przejścia w stan hibernacji lub usypiania systemu. Na tym nie koniec. W powiadomieniach będą wyświetlane także różnego rodzaju przypomnienia związane z zainstalowanymi aplikacjami - i pojawią się w menu Ustawienia.

Zobacz również:

  • Halo Infinite - pokaz gry już dziś. Sprawdź, jak oglądać
  • Windows 11 - istotna zmiana w obsłudze paska zadań
  • Windows 10: kolejna łatka dla drukarek i skanerów

A jakie to powiadomienia? Na przykład informujące, że okres testowy lub czas subskrypcji zbliża się do końca. Przykład poniżej.

Windows 11 - pojawią się nowe rekomendacje i powiadomienia

Windows 11 będzie miał sprawniejszą obsługę dysków SSD typu NVMe. System ma być bardziej wyczulony na wszelkiego rodzaju defekty i alarmować użytkownika o ich wykryciu, dzięki czemu będzie wystarczająco dużo czasu na wykonanie kopii zapasowych. Ostrzeżenie pojawi się zarówno w Ustawieniach, jak i Centrum Powiadomień. Będzie można z niego od razu przejść do panelu zarządzania dyskami, gdzie pojawi się więcej informacji na temat.

Źródło i grafiki: Windows Latest