Windows 11 pozytywnie przyjęty! Za co go chwalimy?

Za co go chwalimy, a na co narzekamy?

Windows 11 został zaprezentowany niespodziewanie w czerwcu 2021 roku. Firma Microsoft zapowiedziała, że po intensywnych testach, które potrwają niespełna 6 miesięcy oprogramowanie trafi do wszystkich zainteresowanych jeszcze w 2021 roku.

Windows 11 Insider Preview

Windows 11 Insider Preview

Po niespełna dwóch miesiącach testów przeprowadzono ankietę wśród użytkowników. Wynika z niej, że nieco ponad połowa badanych zamierza zaktualizować swój komputer do Windowsa 11.

Zobacz również:

  • Windows 10 - 16 prostych sposobów na przyśpieszenie działania systemu [PORADNIK]
  • Microsoft wprowadza nowość w Teamsach. Tego się nie spodziewałeś
  • Jak odinstalować programy w Windows 11? [PORADNIK]

Według badania przeprowadzonego przez Windows Report 53% osób twierdzi, że Windows 11 "wygląda niesamowicie i nie może doczekać się, aby go zainstalować". Co istotne zaledwie 13% respondentów udzieliło odpowiedzi "nie podoba mi się, nie zamierzam aktualizować komputer".

Pomimo istotnych zmian w wyglądzie i rozkładzie interfejsu użytkownika 21% badanych uważa, że Windows 11 jest podobny do Windowsa 10 na którym aktualnie pracują. Zaledwie 7% badanych użytkowników przekazało, że zmiany są zbyt subtelne, a 6% uważa, że Windows 11 zapożyczył swój wygląd od macOS.

Windows Report zapytało również użytkowników o urządzenia, na których chcieliby skorzystać z Windowsa 11. Okazuje się, że aż 35% badanych byłaby skłonna zamienić swoje urządzenie na modele z obsługą dotyku, aby lepiej wykorzystać możliwości i funkcje Windowsa 11.

Tylko 14% respondentów przejawiało sceptycyzm co do tego jak działać będzie Windows 11 na ich komputerach.

Z wyników ankiety wynika, że dzięki Windowsowi 11 firma Microsoft ma szansę na poprawienie sprzedaży swoich komputerów z rodziny Surface. Reputacja tych urządzeń została nieco nadszarpnięta przez ucięcie wsparcia dla zaledwie czteroletnich modeli.

57% ankietowanych osób zamierza zaktualizować swój system operacyjny do Windowsa 11 wkrótce po jego wydaniu.

Windows 11 Preview

Windows 11 Preview

Ankieta wykazała, że pomimo dosyć wysokich wymagań systemowych zaledwie 20% badanych posiada komputer, który nie pozwala na instalację Windowsa 11.

Badanie przeprowadzono na 11097 osobach ze 177 krajów. Aż 89% z nich korzystało z Windowsa 10. Pozostałe 5% to Windows 7, 1 % macOS, 1% Chrome OS, 1% Linux i 2% inne systemy operacyjne (głównie starsze wydania Windowsa).

Microsoft zamierza udostępnić aktualizację do Windowsa 11 w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.