Windows 11: przeciek o aplikacji Notatnik!

Aplikacja nareszcie doczekała się aktualizacji. Zobacz, jak będzie wyglądać.

fot. windowslatest.com

Jedna z najpopularniejszych aplikacji w systemie Windows doczeka się dużej aktualizacji wyglądu jeszcze w tym roku. Wynika to ze zrzutów ekranu opublikowanych przez rzekomego pracownika Microsoftu. Notatnik, który stał się oddzielną i opcjonalną aplikacją w Windows 11, zostanie zaktualizowany - pojawi się nowy pasek poleceń i ulepszenia Fluent Design.

Zrzuty ekranu z nowej aplikacji zostały przypadkowo opublikowane na Twitterze przez inżyniera Microsoftu. Po tym, jak użytkownicy zaczęli reagować na post, autor natychmiast go usuniął. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, aplikacja Notatnik w Windows 11 będzie miała zaokrąglone rogi. Przyjmie ona również nowy język projektowania Microsoft Fluent, a także dostanie nowe animacje i wsparcie dla dedykowanej strony ustawień.

Zobacz również:

  • CMP 170HX - nowa, mocna karta dla górników. Cena zwala z nóg
  • Windows 10, Windows 11: jak znaleźć klucz aktywacyjny systemu?
  • Recenzja: Age of Empires 4 – recenzja gry. Strategia na miarę naszych czasów
Windows 11: przeciek o aplikacji Notatnik!

fot. windowslatest.com

Nie wygląda jednak na to, żeby firma dodała jakieś nowe funkcje oprócz podstawowych. Będzie można skonfigurować czcionki (na przykład styl, rozmiar) bezpośrednio w ustawieniach. Dostęna będzie też opcja zmiany trybów edycji plików - klasyczny lub nowoczesny, co będzie pomocne w przypadku problemów z otwieraniem niektórych plików.

Windows 11: przeciek o aplikacji Notatnik!

fot. windowslatest.com

Notatnik będzie otrzymywał nowe funkcje i aktualizacje automatycznie za pośrednictwem Sklepu Microsoft, co oznacza, że nie musisz czekać na aktualizacje systemu Windows 11.

Polecamy: Windows 11: niepotrzebny następca Windows 10?

Źródło: windowslatest.com