Windows 11: rozszerzenia Edge znajdą się w Microsoft Store

Microsoft przyjął założenie, że w jego sklepie ma być dostępne wszystko, co użytkownikowi Windows do szczęścia potrzebne.

Windows 11 coraz bliżej, więc pojawiają się kolejne informacje na jego temat. Najnowsza głosi, że deweloperzy będą mogli publikować swoje rozszerzenia dla Edge w sklepie firmowym. W chwili obecnej, czyli na Windows 10, można korzystać z dedykowanej strony z rozszerzeniami lub Chrome Web Store. Teraz zostaną one zgromadzone w jednym miejscu, co jest dla użytkowników wygodniejszym rozwiązaniem. Będą mieć własny dział obok gier i aplikacji oraz aplikacji dla Androida.

Nie wiadomo jeszcze, czy deweloperzy rozszerzeń będą musieli sami przenosić swoje propozycje czy wszystkim zajmie się Microsoft. Obecna strona z dodatkami pozostanie w sieci - ponieważ jest jedynym sposobem dla osób używających Edge na Windows 7, macOS i Linuxie, aby zainstalować rozszerzenia do przegladarki. Warto dodać, że w samym sklepie pojawią się także aplikacje Win32, UWP, .NET oraz PWA. Preview Windows 11 pokazał także aplikacje open source w sklepie Microsoftu. Zmiany w Microsoft Store zostaną wprowadzone w tym roku - prawodopodobnie na jesieni.

Zobacz również:

  • Xbox Series X z kolejnym rekordem. Microsoft chwali się wynikami konsoli
  • Halo Infinite - pokaz gry już dziś. Sprawdź, jak oglądać
  • Windows 11 - istotna zmiana w obsłudze paska zadań
Windows 11: rozszerzenia Edge znajdą się w Microsoft Store

Źródło: Windows Latest