Windows 11 w Twojej przeglądarce

Chcesz przetestować Windows 11, a nie chcesz instalować, uruchamiać wirtualnych maszyn itp.? Możesz pobawić się nim poprzez swoją ulubioną przeglądarkę internetową.

Foto: H Tur/PC World

Windows 11 coraz bliżej, ale nie trzeba być Insiderem, aby już zobaczyć, jak będzie wyglądać nawigacja czy aplikacje. Na platformie GitHub pojawił się przeglądarkowy emulator. Oczywiście nie jest to prawdziwy system, ale wirtualna zabawka z mocno ograniczoną funkcjonalnością. Można w niej skorzystać z Edge, obejrzeć menu Start, skorzystać z Microsoft Store, odpalić wiersz poleceń i... na razie tyle. Jednak twórcy obiecują, że funkcjonalność będzie poszerzana z biegiem czasu.

Emulator Windows 11 powstał przy wykorzystaniu React i JavaScript wraz z CSS. Jeśli pobierasz poprzez emulator pliki, zostają one oczywiście zapisane w domyślnym folderze głównego systemu. Emulator nosi nazwę "Blue Edge" i jak podają jego twórcy, zainspirowani zostali materiałami hinduskiego youtubera Code With Harry, który pokazał, jak odtworzyć Windows 11 w HTML, CSS oraz JavaScript (możesz zobaczyć ten materiał tutaj). A jeżeli chcesz skorzystać z emulatora, kliknij ten link.

Zobacz również:

  • Windows 11 z większą ilością wyskakujących powiadomień? Oby nie!
  • Microsoft: Windows 11 na Macach z M1 to kiepski pomysł
  • Microsoft wprowadza logowanie bez haseł. Jak z niego skorzystać?
Windows 11 w Twojej przeglądarce

Foto: H Tur/PC World

Źródło: TechSpot