Windows 11 wprowadza przebudowaną aplikację Zdjęć

Microsoft zmienia podstawową aplikację Zdjęć. Nowy design przybiera bardziej minimalistyczną, lecz piękną formę.

Źródło: Microsoft

Przed nadchodzącą premierą systemu Windows 11, która odbędzie się 5 października, Microsoft właśnie udostępnił całkowicie przeprojektowaną wersję aplikacji Zdjęcia. Wydaje się to być dość dużym ulepszeniem w stosunku do bardzo podstawowej przeglądarki zdjęć, którą mamy obecnie w Windowsie 10.

Dostępna jako część nowej aktualizacji dla użytkowników Windows Insiders z systemem Windows 11 beta, odświeżona aplikacja Zdjęcia ma zupełnie nowy interfejs użytkownika i układ wraz z kilkoma nowymi funkcjami, które mają pomóc w jeszcze lepszym przeglądaniu i edycji zdjęć.

Zobacz również:

  • Windows 11 - poznaj 5 najważniejszych funkcji dla graczy
  • Windows 11: jak usunąć przycisk widgetów? [PORADNIK]
  • Windows 11 - pierwsze zrzuty aplikacji z Androida

Wizualny projekt aplikacji Zdjęcia systemu Windows 11 dostał kompletny remont, a wraz z nim nowe zaokrąglone rogi i wykorzystanie Mica Material, który pozwala aplikacji dynamicznie zmieniać swoją paletę kolorów, aby bardziej dopasować się do motywu komputera (tryb jasny lub ciemny) i tapety.

Zmiany w aplikacji nie dotyczą jednak wyłącznie warstwy wizualnej. Przeglądarka zdjęć posiada także nowy układ "od krawędzi do krawędzi" oraz zaktualizowany pasek narzędzi na górze, gdzie znajdziemy wszystkie podstawowe narzędzia do edycji zdjęć. Klikając bezpośrednio na przeglądarkę zdjęć, można łatwo ukryć zbędne elementy służące ich edycji, które mogą rozpraszać podczas zwykłego przeglądania.

Źródło: Microsoft

Źródło: Microsoft

Wewnątrz zaktualizowanego paska narzędzi, Microsoft oferuje standardowe narzędzia do edycji, w tym przycinanie, obracanie i retuszowanie, a także przycisk do wyświetlania metadanych zdjęcia i ikonę serca, dzięki której można szybko oznaczyć ulubione zdjęcia. Dla osób, które chcą zobaczyć kilka zdjęć na raz (może w celu porównania różnych edycji tego samego zdjęcia), Microsoft dodał także nowy tryb multi-view.

Jednym z kluczowych elementów nowej aplikacji Zdjęć może być nowy przycisk, dedykowany wysyłaniu grafik bezpośrednio do innych aplikacji graficznych, takich jak Photoshop Elements lub Picsart. Obecnie, w systemie Windows 10, zazwyczaj trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszy na miniaturę obrazu, a następnie użyć polecenia "Otwórz za pomocą", aby wysłać obraz do Photoshopa.

Źródło: Microsoft

Źródło: Microsoft

Windows Insiders powinni być w stanie pobrać najnowszą aktualizację do bety Windowsa 11 już dziś. Oficjalne wydanie nowej wersji systemu od Mirosoftu ma się odbyć 5 października. Wtedy każdy będzie mógł sprawdzić wszystkie dotychczasowe aktualizacje.

Źródło: Microsoft

Źródło: Microsoft

Źródło: Microsoft

Źródło: Microsoft