Windows 20 - wygląda ciekawiej, niż Windows 10!

Windows 10 dominuje na świecie, w styczniu pokazaliśmy, jak mógłby wyglądać Windows 11, a co powiecie na Windows 20?

Oczywiście Windows 20 nigdy nie był rozważany przez Microsoft - jest to autorska koncepcja człowieka kryjącego się pod pseudonimem Avdan, który prezentował już w sieci potencjalny wygląd systemów Windows 95, Windows XP oraz Windows 7 w edycjach 2018 (czyli np. Windows XP Edition 2018), a także jak wyglądałby Windows 10 stworzony przez Apple. Trzeba przyznać, że obok zaprezentowanego w styczniu Windows 11 jest to jedna z ciekawszych koncepcji rozwoju systemu Microsoftu.

Jak widzimy na powyższym filmiku, mamy tutaj system, w którym znalazły się nowe ikonki, modyfikowalny pasek zadań - pozwalający na wybór położenia ikonek oraz ukrycie przycisku Start, interaktywne kafelki menu Start, a także stylowy Eksplorator Windows z zakładkami (tego by chciała większość ludzi, którzy rozważają koncepcje następnego Windowsa), nowe menu ustawień i zmieniony tryb tableta. Co jeszcze? Pojawia się także nowe centrum akcji, dwa tryby ciemne, odmieniona wyszukiwarka systemu oraz dynamiczne tapety.

Avdan podaje, że stworzenie filmiku zajęło mu 35 dni. Jak myślicie, czy Microsoft powinien wprowadzić któreś z tych rozwiązań w kolejnej aktualizacji Windows 10?

Źródło: Beta News