Windows 20 - wygląda ciekawiej, niż Windows 10!

Windows 10 dominuje na świecie, w styczniu pokazaliśmy, jak mógłby wyglądać Windows 11, a co powiecie na Windows 20?

Oczywiście Windows 20 nigdy nie był rozważany przez Microsoft - jest to autorska koncepcja człowieka kryjącego się pod pseudonimem Avdan, który prezentował już w sieci potencjalny wygląd systemów Windows 95, Windows XP oraz Windows 7 w edycjach 2018 (czyli np. Windows XP Edition 2018), a także jak wyglądałby Windows 10 stworzony przez Apple. Trzeba przyznać, że obok zaprezentowanego w styczniu Windows 11 jest to jedna z ciekawszych koncepcji rozwoju systemu Microsoftu.

Jak widzimy na powyższym filmiku, mamy tutaj system, w którym znalazły się nowe ikonki, modyfikowalny pasek zadań - pozwalający na wybór położenia ikonek oraz ukrycie przycisku Start, interaktywne kafelki menu Start, a także stylowy Eksplorator Windows z zakładkami (tego by chciała większość ludzi, którzy rozważają koncepcje następnego Windowsa), nowe menu ustawień i zmieniony tryb tableta. Co jeszcze? Pojawia się także nowe centrum akcji, dwa tryby ciemne, odmieniona wyszukiwarka systemu oraz dynamiczne tapety.

Zobacz również:

  • Recenzja: Windows 11 to najlepszy prezent od Microsoftu! [RECENZJA]
  • Windows 11 - nowy projekt aplikacji Paint

Avdan podaje, że stworzenie filmiku zajęło mu 35 dni. Jak myślicie, czy Microsoft powinien wprowadzić któreś z tych rozwiązań w kolejnej aktualizacji Windows 10?

Źródło: Beta News