Windows 3.1 na paryskim lotnisku. Samoloty uziemione...

Pracujący w środowisku Windows 3.1 program do przekazywania informacji pilotom o pogodzie przyczyną uziemienia samolotów na lotnisku Paryż-Orly.

Międzynarodowy port lotniczy Paryż-Orly został zmuszony do uziemienia wszystkich samolotów. Te, które miały lądować były przekierowywane na inne lotnisko. Powodem problemów było oprogramowanie Decor wykorzystywane do przekazywania informacji o pogodzie, która w tym dniu była niestety bardzo zła (pojawiło się duże zamglenie).

Teraz najciekawsze: wspomnianym systemem był...Windows 3.1. Tak, staruszek, który miał premierę w 1992 roku. Co więcej, Program Decor, jak twierdzi Alexandre Fiacre, przedstawiciel organizacji zajmującej się kontrolą ruchu powietrznego, znają zaledwie trzy osoby na terenie Paryża. Nikt inny nie jest sobie w stanie poradzić z jego awariami.

Czy lotnisko (i inne francuskie lotniska będące w podobnej sytuacji) powinno pomyśleć o aktualizacji oprogramowania? Oczywiście, że tak, I to dawno. Władze lotniska "mają tego świadomość" i zapowiedziały, że wspomniana aktualizacja została zaplanowana na...2017 rok. Specjaliści twierdzą jednak, że nie da się dotrzymać tego terminu i stawiają raczej na 2021 rok.