Windows 365 - od dzisiaj system działa jako płatna usługa

Microsoft od dawna zapowiadał, że wprowadzi Windows jako usługę. Dzisiaj tak się stało. Ile kosztuje miesięczna subskrypcja?

Foto: Microsoft

Obecnie Microsoft przygotował usługę z myślą o klientach biznesowych i korporacyjnych. To właśnie dla nich już od dzisiaj ruszył program subskrypcji Windows 365. Mamy ich trzy rodzaje:

  • Basic - koszt 28,20 euro za użytkownika/miesiąc; pozwala uruchamiać proste narzędzia biurowe i przeglądarki internetowe;
  • Standard - koszt 37,30 euro za użytkownika/miesiąc; daje możliwość uruchamiania całej gamy narzędzi biurowych i aplikacji biznesowych;
  • Premium - koszt 60,10 euro; przeznaczenie to uruchamianie obciążeń o dużej wydajności i intensywne operacje przetwarzania danych.

Każdy z planów subskrypcyjnych można testować za darmo przez dwa miesiące. Dokładniejsze informacje na temat planów można znaleźć na tej stronie. A poniżej materiał wideo, prezentujący, jak to wszystko działa.

Początkowo Windows 365 to oczywiście zdalny system Windows 10, jednak po oficjalnym wprowadzeniu na rynek Windows 11 nastąpi migracja na tą właśnie wersję. Warto dodać, że dwa pierwsze plany to następująca specyfikacja techniczna komputerów po stronie Microsoftu: dwa procesory wirtualne, 4 GB Pamięć RAM oraz magazyn128 GB. Użytkownicy Premium mają lepiej - cztery procesory wirtualne i 16 GB Pamięć RAM, ale magazyn o takiej samej pojemności, czyli 128 GB.

Zobacz również:

  • Windows 11 - funkcje, które warto poznać
  • Windows 365 - zainteresowanie tak duże, że serwery nie wyrobiły
  • Windows 11: łatka dla procesorów Ryzen już gotowa

Microsoft umożliwia również stworzenie własnej konfiguracji, co wiąże się z ustaleniem indywidualnej ceny. Czy Windows 365 powtórzy sukces Office 365? Być może - póki co usługa dopiero rusza i za wcześnie jeszcze, aby coś na jej temat powiedzieć.

Źródło: Neowin, Microsoft