Windows 7: Microsoft udostępnia "Service Pack 2"

Microsoft udostępnił dla Windows 7 zbiór poprawek i aktualizacji, które pojawiły się po wydaniu dodatku Windows 7 SP1. Zapowiada też zmiany w sposobie dostarczania aktualizacji bezpieczeństwa dla Windows 7 i Windows 8.1.

Microsoft przygotował wielką niespodziankę dla użytkowników Windows 7 w postaci "Windows 7 SP1 convenience rollup", czyli zbioru aktualizacji i poprawek wydanych po dodatku Service Pack 1 (konkretnie do kwietnia 2016 roku). Nie jest to "Service Pack 2" (dlatego w tytule wziąłem go w cudzysłów), ale z pewnością będzie bardzo pomocny dla osób, które zamierzają wykonać ponowną czystą instalację Windows 7, ponieważ dzięki niemu ominie ich kłopotliwe późniejsze pobieranie aktualizacji z ostatnich pięciu lat.

Pakietu "Windows 7 SP1 convenience rollup", który dostępny jest także dla użytkowników systemu Windowsa Server 2008, nie można pobrać za pomocą usługi Windows Update, lecz z Microsoft Update Catalog. Co ważne, należy przy tym obecnie korzystać z przeglądarki Internet Explorer w wersji 6.0 lub nowszej (z czasem ma się to zmienić).

Windows 7, Windows 8.1 - zmiana sposobu dostarczania aktualizacji bezpieczeństwa

Na koniec warto dodać, że Microsoft zapowiedział także zmiany w sposobie dostarczania aktualizacji bezpieczeństwa dla systemów Windows 7, Windows 8.1, Windows Server 2008 R2 SP1 i Server 2012: będą one trafiały na te platformy co miesiąc za pośrednictwem usługi Windows Update.