Windows 7 PL - podstawy obsługi systemu

"Windows 7 PL - podstawy obsługi systemu" ma za zadanie, w możliwie prosty sposób, przedstawić podstawowe funkcje systemu operacyjnego firmy Microsoft. Nie wiesz w jak stworzyć punkt przywracania systemu? Chcesz poprawnie skonfigurować połączenie z Internetem? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałeś twierdząco, to książka autorstwa Witolda Wrotka jest właśnie dla Ciebie.

  • Tytuł: Windows 7 PL - podstawy obsługi systemu
  • Autor: Witold Wrotek
  • Wydawnictwo: Helion S.A.
  • ISBN: 978-83-246-2644-1
  • Rok wydania: 2010
  • Ilość stron: 256
  • Oprawa: miękka
  • Cena: 32,90 zł

Plusy:

- jasność i przejrzystość opsiów

- duże, czytelne zdjęcia

- kompleksowe omówienie funkcji systemu Windows 7

Minusy:

- ograniczenie jedynie do programów firmy Microsoft

Kup książkę "Windows 7 PL - podstawy obsługi systemu"

"Windows 7 PL - podstawy obsługi systemu" to poradnik przeznaczony dla zupełnie początkujących użytkowników oraz osób, które potrafią już wykorzystywać podstawowe funkcje systemu Windows. Publikacja ta zaczyna się od krótkiego omówienia części składowych peceta oraz takich urządzeń jak mysz czy klawiatura. W dalszej części książki, autor szczegółowo omawia proces instalacji OS-a stworzonego przez firmę Microsoft, zarządzanie kontami użytkownika czy też poszczególne składowe pulpitu. Z absolutnych podstaw, nie zabrakło także informacji dotyczących plików i folderów (tworzenie, zmiana nazwy, itp.).

W dalszej części "Windows 7 PL - podstawy obsługi systemu", Witold Wrotek zwraca także uwagę na zagadnienia związane z obsługą Internetu (konfiguracja połączenia, korzystanie z poczty czy grup dyskusyjnych). Co więcej, czytelnik ma także okazję zapoznać się z pojęciami dotyczącymi nośników danych (formatowanie HDD oraz pamięci przenośnych, nagrywanie płyt CD/DVD), aplikacji Windows Media Player oraz konserwacji systemu (aktualizowanie Windowsa, usuwanie programów, itp.) czy też jego przywracania.

Zobacz również:

  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość

"Windows 7 PL - podstawy obsługi systemu" to książka nie pozbawiona wad. Jedną z nich jest dość wąskie ujęcie tematu aplikacji odtwarzających muzykę czy filmy (warto byłoby wspomnieć choćby o kilku przykładowych narzędziach będących alternatywą dla rozwiązań serwowanych przez firmę Microsoft). Trzeba jednak przyznać, iż wszystkie wątki poruszane przez autora tego poradnika, zaprezentowane są w jasny i przejrzysty sposób. Dodatkowym atutem są liczne fotografie, które sprawiają, że zrozumienie nawet tych nieco bardziej skomplikowanych pojęć nie powinno sprawić kłopotu nawet najbardziej początkujących użytkownikom.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: