Windows 7 RC publicznie w maju, beta Office'a 14 później

Serwis Neowin.net, powołując się na rosyjskie źródła publikacji - Wzor, poinformował, że publiczną premierę pierwszego kandydata na wersję finalną (Release Candidate) nowych okienek poczekamy do maja br. Jeszcze dłużej przyjdzie nam wyczekiwać na betę Office'a 14, która planowana jest na lipiec - niestety nie dla wszystkich!

Windows 7 RC publicznie w maju, beta Office'a 14 później

Przeczytaj koniecznie: najnowszy PC World 5/2009

Według wcześniejszych doniesień, Windows 7 RC miał zostać upubliczniony (w programie Customer Preview Program) już 10 kwietnia br. Microsoft jednak postanowił opóźnić premierę pierwszego kandydata na wersję finalną następcy Visty. Informacje te pochodzą z rozpiski programu TAP (Technical Adoption Program) dla deweloperów i partnerów Microsoftu, którzy dostęp do Windows 7 otrzymali najwcześniej - już w fazie alpha.

W dokumencie znajdują się nie tylko daty premier kolejnych wersji systemów Windows, ale także informacje związane z pracami nad Office 14. Dowiedzieć się z niego możemy, iż ostatnią kompilacją (na dzień dzisiejszy) Windows 7 jest build 7061, który został opracowany 11 marca br. Drugą istotną informacją jest data wydania edycji RC-Escrow (otrzymają ją testerzy techniczni) Windows 7 oraz Servera 2008 R2, przewidywana na ostatni tydzień kwietnia. Natomiast publiczna premiera Windows 7 RC ma mieć miejsce w ostatnim tygodniu maja br. Nadal nieznany jest miesiąc ukończenia prac nad systemami i określenia ich statusem RTM.

Na dzień dzisiejszy testerzy mają dostęp do kompilacji 7048, pozostali muszą zadowolić się pierwszą betą systemu, oznaczoną numerem 7000.

Windows 7 RC publicznie w maju, beta Office'a 14 później

Windows 7 7048 - ostatnia kompilacja, do której mają dostęp testerzy

Pierwsza beta Office'a 14 ma zostać wydana w lipcu br. Niestety, dostęp do niej otrzymają wyłącznie partnerzy i testerzy Microsoftu. Dopiero wraz z drugą betą, której premiera planowana jest na początku listopada. W dokumencie znajduje się także informacja, jakoby następca Office'a 2007 miał osiągnąć status RTM na początku marca 2010 roku. Nieco wcześniej, bo już na początku października ma zostać wydana finalna wersja Exchange'a 2010.

Zapraszamy do Centrum Windows 7 w PCWorld.pl

Warto przeczytać: artykuły "7 cech Windows 7, których nie znasz" oraz "Microsoft Office 14 - następny Office za darmo?" (magazyn PC World 4/2009)