Windows 7 RC - testerzy, czeka was czysta instalacja

Microsoft opublikował na blogu Engineering 7, informacje dotyczące aktualizacji starszych systemów do Windows 7 RC. Co ciekawe, testerzy korzystający z pierwszej bety systemu będą musieli przeprowadzić czystą instalację, jeśli zechcą zainstalować edycję Release Candidate następcy Visty.

Przeczytaj koniecznie: najnowszy PC World 5/2009

Przeczytaj koniecznie: najnowszy PC World 5/2009

Pierwsza beta Windows 7 została udostępniona na początku stycznia br. Kandydat na wersję finalną (Release Candidate) ma zostać udostępniony testerom jeszcze w tym miesiącu, natomiast w maju zostanie oddany w ręce wszystkich zainteresowanych. Plotki mówią, iż już jutro w Microsoft Connect pojawić się ma wersja RC Escrow Windows 7 - będzie to prawdopodobnie build 7077, który już wyciekł do Sieci. Oczywiście są to informacje niepotwierdzone przez Microsoft.

Microsoft już teraz opublikował wpis, w którym tłumaczy istotę migracji do nowszej wersji i co ciekawe, nie będzie możliwa instalacja Windows 7 RC na pierwszej becie. Przynajmniej oficjalnie. Nieoficjalnie, o tym także mowa we wspomnianym wpisie, będzie ją jednak można wykonać. Wymaga to jednak pewnych zabiegów, m.in. w pliku cversion.ini - pełny opis tego procesu znajduje się na blogu E7 (w j. ang.).

Na pocieszenie można jedynie dodać, że posiadacze pierwszej bety nie są osamotnieni w czystej instalacji, uaktualnienia również nie będą mogli przeprowadzić użytkownicy Windows XP.

Zapraszamy do Centrum Windows 7 w PCWorld.pl