Windows 7 RC tylko do 15 sierpnia

Microsoft ogłosił, że 15 sierpnia br. zablokuje możliwość pobierania wersji Windows 7 RC ze swoich serwerów. Jednocześnie wiadomo, że jeśli ktoś ściągnie odpowiedni plik przed tą datą, to później będzie mógł normalnie aktywować system. Firma nie zamierza bowiem zablokować wysyłania kodów-kluczy.

"Akcja pobierania Windows 7 RC zakończy się 15 sierpnia. Po tym terminie użytkownicy nie będą mogli pobrać systemu z naszych serwerów. Jednocześnie pozostawimy możliwość instalowania wcześniej pobranych wersji i aktywowania ich za pomocą kluczy, które wciąż pozostaną dostępne" - napisał Stephen Rose, jeden z pracowników Microsoftu, na swoim blogu.

Microsoft potwierdził, że premiera Windows 7 odbędzie się 22 października. Firma dodała, że wersja RC systemu będzie aktywna do 1 czerwca 2010 roku. Od 1 marca 2010 roku Windows RC będzie się także automatycznie zamykał po dwóch godzinach od uruchomienia systemu.

Osoby korzystające z wersji Windows 7 Beta spotkają się z automatycznym wyłączeniem systemu znacznie wcześniej - już 1 lipca. Wiadomo też, że Beta ostatecznie wygaśnie 1 sierpnia.

Windows 7 RC można pobrać ze strony Microsoftu. Tam również otrzymuje się klucz do wersji.

Wszystko o Windows 7: Centrum Windows 7 w PC World.


Zobacz również