Windows 7 RC z trojanem

Microsoft nie raz przestrzegał przed pobieraniem produktów z sieci bittorrent, gdyż tak naprawdę niewiadomo co to tak naprawdę jest, albo jakim modyfikacjom poddane zostały pliki. Często zdarza się, iż cyber-przestępcy dołączają (potajemnie) złośliwy kod. Ci, którzy nie słuchali i pobrali Windows 7 RC z torrentów czeka przykra niespodzianka - w systemie tym zaaplikowano trojana!

Windows 7 RC to kompilacja oznaczona numerem 7100. Jej publiczna premiera spodziewana jest już 5 maja br. Wcześniej, bo jeszcze w tym miesiącu, znajdzie się on w rękach subskrybentów TechNet Plus i MSDN.

Zapraszamy do Centrum Windows 7 na PCWorld.pl

Pobieranie komercyjnych aplikacji z sieci bittorrent, nie dość, że nielegalne, jest również bardzo niebezpieczne. Kolejne kompilacje Windows 7 są często przez użytkowników w ten sposób pobierane i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Wykorzystują to cyber-przestępcy, którzy dołączają do obrazów złośliwy kod. Microsoft oraz nasza redakcja nie raz już przestrzegała przed nielegalnym ściąganiem plików.

Windows 7 RC z trojanem

Plik setup.exe Windows 7 RC z trojanem

Kandydat na wersję finalną znalazł się w sieci bittorent kilka godzin po opublikowaniu pierwszych informacji o jego dostępności dla partnerów Microsoftu i członków TAP (Technical Adoption Program). Niestety, jeden z takich obrazów, który "zadebiutował" na torrentach ma zaaplikowanego trojana, który może zainstalować się w systememie. Dotyczy to 32-bitowej edycji Windows 7 RC oznaczonej ciągiem znaków Windows_7_Ultimate_x86_RC_Build_7100.4866522.

Powtarzamy po raz kolejny: nie pobierajcie nielegalnie oprogramowania z torrentów - tak naprawdę szkodzicie tylko sobie!