Windows 7 RTM gotowe 13 lipca

Serwis GeekSmack.net podaje, jakoby Microsoft planował ogłoszenie ukończenia prac nad Windows 7 w najbliższy poniedziałek, 13 lipca. Tego dnia system ma osiągnąć status RTM (ready to manufacture).

Na 13 lipca przypada pierwszy dzień corocznej konferencji organizowanej przez koncern dla partnerów - Worldwide Partner Conference. Wg redaktorów serwisu GeekSmack firma wykorzysta to wydarzenie do przekazania informacji o zakończeniu prac programistycznych nad następcą Visty. "Microsft wciąż testuje buildy kandydujące do miana wydania RTM" - podaje portal. Podobne informacje znaleźć można w serwisie TechARP.

Warto wspomnieć, że światowa prapremiera Windows 7 RTM odbędzie się pod koniec września w Polsce, w ramach imprezy Microsoft Technology Summit. Jest jednak prawdopodobne, że do tego czasu wydanie RTM "wycieknie" do Internetu. W ciągu kilku dni od osiągnięcia statusu RTM (lub nawet tego samego dnia) system zostanie bowiem przekazany posiadaczom płatnych subskrypcji w usługach MSDN i TechNet.

Gotowe Windows 7 ma trafić do sprzedaży 22 października br.


Zobacz również