Windows 7 RTM przesunięty na wrzesień

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o tym, że Windows 7 ma osiągnąć status RTM (Release to Manufacturing) w sierpniu br. Microsoft jednak - według informacji pochodzących od źródeł bliskich korporacji - przekazał partnerom, iż wersja finalna następcy Visty spodziewana jest we wrześniu br.

Windows 7 RTM przesunięty na wrzesień

Kupiłeś laptop z Vistą? Możesz zrobić upgrade do Windows 7! Ponad 300 uprawnionych modeli na liście: PC World 9/2009

Windows 7 RTM - według informacji podanych przez rosyjską witrynę Wzor.net - miał być już ukończony pod koniec lipca, a w sierpniu mieli otrzymać go pierwsi partnerzy i testerzy Microsoftu. Tak wynikało z dokumentów przeznaczonych dla uczestników programu TAP (Technical Adoption Program). Jak twierdzą jednak anonimowe źródła, Microsoft w zeszłym tygodniu poinformował o przesunięciu daty ukończenia prac nad Windows 7 na wrzesień br. Wynika to z niezadowolenia partnerów kolejnymi kompilacjami, które przygotowuje gigant z Redmond.

W zeszłym tygodniu serwis InformationWeek podał do wiadomości, że Microsoft zamierza na dniach przedstawić nowe informacje związane z rozwojem następcy Visty. Czy chodziło o to, o czym piszemy powyżej? Tego tylko możemy się domyślać. Nie mniej nie zmieniła się data publicznej premiery Windows 7 RC i nadal pozostaje to maj br. Już w tym miesiącu testerzy mają otrzymać build RC Escrow - wiele informacji wskazuje na to, iż będzie to kompilacja nr 7105, którą gigant z Redmond stworzył 4 kwietnia.

Windows 7 RTM przesunięty na wrzesień

W witrynie Microsoft Connect w wielu miejscach pobrać można jedynie build 7000 - testerzy czekają już na edycję RC Escrow

Datą publicznej premiery finalnej wersji Windows 7 nadal pozostaje październik 2009 r.

Zapraszamy do Centrum Windows 7 w PCWorld.pl