Windows 7 RTM w drugiej połowie lipca

Od kilku dni w Sieci można znaleźć kolejną kompilację Windows 7, którą internauci szybko określili jako RTM (Release To Manufacturing). Okazuje się jednak, że decyzja o nadaniu systemowi końcowego statusu była pochopna - Microsoft zaznacza, że na RTM trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni.

Windows 7 RTM w drugiej połowie lipca

Kupiłeś laptop z Vistą? Możesz zrobić upgrade do Windows 7! Ponad 300 uprawnionych modeli na liście: PC World 9/2009

Rzecznik prasowy Microsoftu, Brandon LeBlanc, za pośrednictwem bloga poinformował, że finalna kompilacja systemu Windows 7 nie jest jeszcze gotowa. Prace na nią mają zakończyć się w drugiej połowie lipca.

Przestrzegł on także przed pobieraniem z Sieci wersji systemu oznaczonych jako RTM, gdyż wiele z nich zawiera szkodliwe oprogramowanie mogące być niebezpieczne dla komputera.

Zarejestrowani użytkownicy serwisów TechNet oraz MSDN będą mogli pobrać Windows 7 RTM już niedługo po jej ukończeniu. Niestety nie będzie możliwości dokonania aktualizacji z wersji RC do RTM. Instalację trzeba będzie zacząć od nowa, pamiętając o zabezpieczeniu istotnych danych, które mogą być usunięte podczas instalacji.

LeBlanc zapewnił także, że jak tylko finalna wersja Windows 7 będzie gotowa to na pewno informacja na ten temat pojawi się na oficjalnym blogu Windows.

Przypomnijmy, że premiera rynkowa Windows 7 została zapowiedziana na 22 października 2009 roku.

W wielu sklepach rozpoczęła się już przedsprzedaż najnowszego systemu Microsoftu. Amazon poinformował, że "siódemka" sprzedała się w 8 godzin lepiej niż Vista w 17 tygodni. Sklep internetowy Vobis oferuje Windows 7 w cenie 499 złotych.

Nasza Redakcja przetestowała i wybrała najlepsze nawigacje - zobacz ranking!

Nowość: najlepsze nawigacje z redakcyjnego rankingu możesz kupić w naszym sklepie. Sprawdź!