Windows 7 SP1 otrzymał aktualizację. Pobierz ją i zmniejsz folder WinSxS

Microsoft udostępnił aktualizację dla Windows 7 SP1, która dodaje nową wtyczkę do narzędzia Oczyszczanie dysku. Dzięki niej możemy zmniejszyć rozmiar nieustannie rozrastającego się folderu WinSxS.

Microsoft przygotował niespodziankę dla użytkowników systemu Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1. Udostępnił im bowiem przydatną aktualizację przeznaczoną dla narzędzia Oczyszczanie dysku.

"Z każdym wydaniem Service Pack udostępniana jest opcja pozwalająca na usunięcie wszystkich poprzednich wersji zaktualizowanych plików. Jednakże Service Pack 1 był wydany ponad dwa lata temu i do tego czasu nie było kolejnego dodatku. Pomyśleliście o tych wszystkich zaktualizowanych plikach poprzez aktualizacje zabezpieczeń i poprawki? Do dzisiaj nie mieliśmy możliwości, aby usunąć te pliki" - czytamy na blogs.technet.com

Zobacz również:

  • Mało miejsca na dysku C. Jak zwolnić dodatkowe gigabajty?
  • Można się rozejść - stare komputery jednak z aktualizacjami Windows 11

Dzięki nowej aktualizacji w narzędziu do oczyszczania dysku pojawia się nowa wtyczka ("Windows Update Cleanup" -  "Oczyszczanie aktualizacji systemu Windows"), za pośrednictwem której <font lang="pl" style="">można zmniejszyć rozmiar folderu WinSxS poprzez <font lang="pl" style="">usunięcie aktualizacji systemu Windows 7, które nie są już potrzebne. Chcąc skorzystać z tej nowej możliwości musimy pamiętać jednak o dwóch kwestiach:

- opcja "Windows Update Cleanup" dostępna jest tylko wtedy, gdy Kreator narzędzia Oczyszczanie dysku wykrywa aktualizacje systemu Windows, których nie powinno być na komputerze

- musimy mieć uprawnienia administratora

Aktualizację, wraz z dokładniejszymi informacjami na jej temat, znajdziecie tutaj.