Windows 7 Service Pack 1 - beta w Internecie

Do Sieci wyciekła wczesna wersja testowa pakietu aktualizacji i poprawek dla systemu Windows 7. Service Packa 1 znaleźć już można w serwisach torrentowych, takich jak Pirate Bay czy Demonoid.

Service Pack 1 zainstalowany w Windows 7 Ultimate (źródło: GeekSmack.net)
Build Service Packa 1 dla Windows 7 nosi numer 6.1.7601.16537.amd64fre.win7.100327-0053 i datowany jest na 27 marca. W serwisie GeekSmack znaleźć można screenshoty dokumentujące procedurę instalacji pakietu. Autor notki informuje, że proces aktualizacji systemu przebiega szybko - sprawniej niż miała miejsce instalacja Service Packów w Viście.

Microsoft dotychczas nie podał oficjalnego terminu wydania pierwszego zestawu aktualizacji dla "siódemki". Wiemy na razie, że Windows 7 Service Pack 1 nie wprowadzi istotnych zmian w systemie i zawierać będzie wydane do tej pory poprawki. Poza tym wydany zostanie wspólny Service Pack 1 dla Windows 7 i Windows Server 2008 R2.

Zobacz również:

  • Windows 11: sprawdzamy, co się zmieni w systemie? / poprawki, poprawki i jeszcze raz poprawki

Pierwsze informacje o SP1 dla Windows 7 obiegły media we wrześniu 2009 r., czyli tuż po zakończeniu prac nad wersją RTM tego systemu. Serwis Wzor.net, w oparciu o dane ze "źródeł bliskich Microsoftowi" opublikował wówczas plan prac nad dodatkiem, zakładający m.in. rozpoczęcie wewnętrznych testów pakietu już w styczniu 2010 r.