Windows 7 Service Pack 1 - bez istotnych zmian

Microsoft przerwał milczenie w kwestii pierwszego pakietu poprawek dla systemu Windows 7. Service Pack 1 dla "siódemki" będzie zawierał jedynie mniej istotne aktualizacje, z których wiele zostało już udostępnionych.

Przede wszystkim, Microsoft wyda wspólny Service Pack 1 dla Windows 7 i Windows Server 2008 R2. Jak informuje Brandon LeBlanc w blogu Windows Team, SP1 nie wprowadzi nowych ważnych funkcji w "siódemce" i będzie zawierał wydane do tej pory poprawki.

Dzięki SP1 w Windows 7 pojawi się m.in. zaktualizowany klient usługi Zdalny Pulpit, wykorzystujący technologię RemoteFX. To oraz funkcja Dynamic Memory będą najważniejszymi elementami pakietu aktualizacji dla Windows Servera 2008 R2.

Przypomnijmy, że RemoteFX odpowiada m.in. za przyspieszone sprzętowo przetwarzanie elementów graficznych, z kolei Dynamic Memory umożliwia inteligentną alokację pamięci systemu-nadzorcy.

Gotowy Service Pack 1 zostanie udostępniony w Centrum Pobierania Microsoftu oraz za pośrednictwem usługi aktualizacji Windows Update. Producent nie podał na razie żadnych konkretnych dat, kiedy miałoby to nastąpić.