Windows 7 Service Pack 1 - bez istotnych zmian

Microsoft przerwał milczenie w kwestii pierwszego pakietu poprawek dla systemu Windows 7. Service Pack 1 dla "siódemki" będzie zawierał jedynie mniej istotne aktualizacje, z których wiele zostało już udostępnionych.

Przede wszystkim, Microsoft wyda wspólny Service Pack 1 dla Windows 7 i Windows Server 2008 R2. Jak informuje Brandon LeBlanc w blogu Windows Team, SP1 nie wprowadzi nowych ważnych funkcji w "siódemce" i będzie zawierał wydane do tej pory poprawki.

Dzięki SP1 w Windows 7 pojawi się m.in. zaktualizowany klient usługi Zdalny Pulpit, wykorzystujący technologię RemoteFX. To oraz funkcja Dynamic Memory będą najważniejszymi elementami pakietu aktualizacji dla Windows Servera 2008 R2.

Zobacz również:

  • Intel vs AMD. W tej jednej kwestii niebiescy zdecydowanie wygrywają! Domyślasz się o co chodzi?

Przypomnijmy, że RemoteFX odpowiada m.in. za przyspieszone sprzętowo przetwarzanie elementów graficznych, z kolei Dynamic Memory umożliwia inteligentną alokację pamięci systemu-nadzorcy.

Gotowy Service Pack 1 zostanie udostępniony w Centrum Pobierania Microsoftu oraz za pośrednictwem usługi aktualizacji Windows Update. Producent nie podał na razie żadnych konkretnych dat, kiedy miałoby to nastąpić.