Windows 7 beta 1 już do pobrania! Co musisz wiedzieć przed instalacją?

Microsoft udostępnił już publicznie najnowszy system operacyjny Windows 7 beta 1 (build nr 7000). W naszym artykule znajdziecie odpowiednie linki do pobierania oraz dowiecie się, co należy zrobić przed zainstalowaniem systemu. Podczas przygotowywania materiału staraliśmy się uwzględnić wszystkie najczęściej pojawiające się w tym temacie pytania użytkowników.

Windows 7 beta 1 już do pobrania! Co musisz wiedzieć przed instalacją?

Przeczytaj koniecznie: najnowszy PC World 5/2009

Kto już ma dostęp do Windows 7 beta 1?

Dostęp do Windows 7 mają partnerzy uczestniczący w programie TAP (Technical Adoption Program) oraz subskrybenci MSDN i TechNet Plus. Wczoraj także Microsoft udostępnił pierwszą betę systemu redakcji PC Worlda. Dziś Windows 7 beta 1 jest już dostępne dla wszystkich chętnych.

Skąd i kiedy mogę pobrać Windows 7 beta 1?

System został opublikowany za pośrednictwem programu CPP (Customer Preview Program), który został zainicjowany już pod adresem: Microsoft.com/Windows7.

Czy Windows 7 będzie działać na moim komputerze?

Windows 7 beta 1 ma podobne wymagania, jak Vista. Jeśli posiadasz ten system, to możesz być pewny, że i Windows 7 będzie poprawnie działał na Twoim komputerze. Szczegółowe wymagania podajemy w ramce poniżej.

Wymagania systemowe Windows 7 beta 1

Procesor: zgodny z architekturą x86, taktowany zegarem 1 GHz

Pamięć RAM: minimum 512 MB (zalecane 1 GB i więcej)

Karta graficzna: zgodna z bibliotekami DirectX 9, ze 128 dedykowanej pamięci wideo

Dysk twardy: minimum 15 GB wolnej przestrzeni

Dodatkowe: napęd DVD-ROM

Jak zainstalować Windows 7 beta 1?

System (zarówno w wersji 32-bitowej, jak i x64) pobierzesz w postaci pliku .iso, który to następnie musisz wypalić na czystym krążku DVD (możesz także zainstalować system w maszynie wirtualnej, wtedy tylko wskazujesz plik obrazu). Możesz wykonać zarówno czystą instalację, jak i aktualizację z Visty SP1.

Do kiedy mogę używać Windows 7 beta 1?

Windows 7 beta 1 można użytkować do 1 sierpnia 2009 roku.

Co muszę jeszcze wiedzieć przed instalacją systemu w wersji beta?

Po pierwsze zapoznaj się z dokumentacją systemu (plik Win7_relnotes_beta.docx), gdzie umówiono wszystkie znane przypadłości związane z Windows 7. Wykonaj także kopię zapasową ważnych danych - według pierwszych testów, które przeprowadziliśmy, wnioskujemy, że system działa bardzo stabilnie. Należy jednak pamiętać, że to nadal wczesna wersja beta. Microsoft rozwiązał już problem objawiający się uszkadzaniem plików MP3 przez Windows Media Playera i Media Center oraz niemożliwością rejestracji nagrań telewizyjnych i ich odtwarzaniem. Po instalacji systemu pobierz stosowną poprawkę:

- Poprawka dla Windows 7 beta 1 x86 (KB961367)

- Poprawka dla Windows 7 beta 1 x64 (KB961367)

Warto przeczytać: artykuł "Windows 7 - wgląd pod maskę" (PC World 01/2009)

Warto zobaczyć: Blog redakcyjny PCWorld.pl - relacje na żywo z użytkowania systemu

Aktualizacja: 10 stycznia 2009 11:00

UAKTUALNIENIE

Ze względu na obciążenie infrastruktury, strony pozwalające na pobranie Windows 7 zostały podmienione na takie, które informują o udostępnieniu bety Windows 7 "wkrótce". Nie wiadomo, kiedy akcja ruszy ponownie.

Jak jednak donoszą nam od wczoraj czytelnicy, nawet gdy w witrynie pojawiał się komunikat "Server too busy", działały bezpośrednie odsyłacze do plików ISO.

Więcej w materiale: "Windows 7 do pobrania"

Aktualizacja: 09 stycznia 2009 18:11

Microsoft udostępnił do pobrania najnowszy system operacyjny Windows 7 beta 1. Windows 7 można pobrać z witryny Microsoftu. Wystarczy wybrać wersję (32- bądź 64-bitową) i język - i rozpocząć pobieranie!