Windows 7 bez natywnego odtwarzania filmów Blu-ray

Steven Sinofsky, wiceprezes działu Windows oraz usług Live w Microsofcie, potwierdził informację, iż Windows 7 nie ma i nie będzie natywnie wspierał odtwarzania filmów Blu-ray. Gigant z Redmond pozostawia tę kwestię firmom trzecim. Co ciekawe, nowe okienka potrafią nagrywać dane na niebieskich krążkach.

Blu-ray był konkurencyjnym formatem dla HD DVD (który popierał Microsoft) i jest praktycznie jedyną alternatywą dla filmów DVD. Jest już tak z pewnością, gdy mówimy o nośnikach z filmami HD, gdyż drugi z wymienionych formatów występuje na sklepowych półkach w ilości kilkukrotnie mniejszej (w praktyce nie istnieje).

Nowe okienka Microsoftu umożliwiają nagrywanie danych na krążkach Blu-ray. W połowie lutego br. gigant z Redmond "dozbroił" w podobną funkcjonalność również Vistę i XP, udostępniając bezpłatnie dodatek Windows Feature Pack for Storage 1.0.

Jednak Windows 7 nie będzie natywnie wspierał odtwarzania Blu-ray (HD DVD wspiera). Potwierdził to Steven Sinofsky, mówiąc: "Wparcie dla Blu-ray dostarczane będzie przez producentów komputerów oraz napędów optycznych BRD".

Warto przeczytać: artykuły "7 powodów, aby pokochać Windows 7" i "7 powodów, aby znienawidzić Windows 7"

Zapraszamy do Centrum Windows 7 na PCWorld.pl