Windows 7 - co chwila nowy wyciek

Co chwilę słyszymy o wycieku screenów lub całych kompilacji Windows 7 do Internetu. Od momentu upublicznienia pierwszej bety systemu (build 7000) w sieci Bittorrent pojawiło się dotychczas pięć innych kompilacji następcy Visty, z czego tylko w marcu - aż trzy. Czy jest sens pobierać buildy inne niż wymieniony?

Pierwsza beta Windows 7 została udostępniona wszystkim zainteresowanym na początku stycznia br. Nie minęły trzy miesiące, a do sieci wymiany plików trafiły kolejne kompilacje, do których nie mieli dostępu nawet testerzy uczestniczący w programie beta Windows 7. Mowa o buildach 7022, 7048, 7057, 7068 i najnowszej - 7070.

Windows 7 - co chwila nowy wyciek

Windows 7 build 7070

Co ciekawe, każdą z nich można aktywować kluczem z publicznej bety. Dostęp do wspomnianych kompilacji (poza 7048, która stanowi część uaktualnionego programu WLK 1.4 beta) mieli tylko wybrani testerzy Microsoftu. Każdy wyciek był więc sprawką kogoś z Microsoftu i/lub właśnie "zaufanych" testerów giganta z Redmond. Tylko w marcu br. mieliśmy do czynienia z wyciekiem aż trzech kompilacji następcy Visty. Poniekąd wynika to ze znacznego przyspieszenia prac nad Windows 7: Microsoft przecięnie kompiluje kolejny build co - to nie żart - 1, 2 dni!

Nasuwa się pytanie czy warto pobierać nowe buildy Windows 7? Każdy kolejny wnosi pewne usprawnienia, nowe tapety lub schematy wyglądu, ale instalując inną kompilację niż 7000 nie można liczyć na bezpłatne wsparcie Microsoftu. Poza tym, ktoś kto dysponuje wolnym łączem nie zdąży pobrać systemu, a już dowiaduje się o dostępności kolejnej kompilacji w sieci P2P.

Redakcja PC World stanowczo odradza pobierania nielegalnie dystrybuowanych kompilacji Windows 7. Już w maju Microsoft zamierza udostępnić publicznie pierwszego kandydata na wersję finalną nowych okienek. Nowy system pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie br.

Zapraszamy do Centrum Windows 7 w PCWorld.pl


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: