Windows 7 i Internet - samouczek dla dinozaurów

"Windows 7 i Internet - samouczek dla dinozaurów" to poradnik adresowany do seniorów, którzy pragną nauczyć się podstaw obsługi komputera oraz korzystania z sieci Internet. Znajdują się tu konkretne odpowiedzi pytania o to jak pisać proste dokumenty, jak zarządzać plikami oraz w jaki sposób nauczyć się pisać na klawiaturze.

  • Tytuł: Windows 7 i Internet - samouczek dla dinozaurów
  • Autor: Praca Zbiorowa
  • Wydawnictwo: Help
  • ISBN: 978-83-7603-038-8
  • Rok wydania: 2010
  • Ilość stron: 196
  • Oprawa: miękka
  • Cena: 28,50 zł

Plusy:

- jasne i przejrzyste opisy

- dostosowanie treści do potrzeb osób starszych

- niska cena

- dla osób posiadających niemal zerową wiedzę o obsłudze komputera

Minusy:

- brak alternatyw dla oprogramowania firmy Microsoft

- jedynie dla najbardziej początkujących

"Windows 7 i Internet - samouczek dla dinozaurów" na samym początku przyciąga uwagę dość prostą oprawą graficzną. Duża czcionka, wyraźnie zaznaczone i pogrubione najważniejsze fragmenty, ułatwiają orientowanie się w treści podręcznika nawet osobom posiadającym kłopoty ze wzrokiem. Za minus można by jedynie uznać czarno-białe fotografie (brak zdjęć w kolorze), jednak trzeba przy tym zaznaczyć, że wszystkie grafiki są duże i czytelne.

"Windows 7 i Internet - samouczek dla dinozaurów" pod względem treści rozpoczyna się od bardzo szczegółowych informacji dotyczących m.in. lokalizacji przycisków przeznaczonych do włączania komputera, obsługi myszki czy też logowania do systemu Windows 7. Ponadto, nie brakuje tu wyjaśnień funkcji poszczególnych przycisków (pisanie polskimi literami czy tworzenie dużych znaków) oraz szczegółów dotyczących różnych układów klawiatury. W dalszej części poradnika, czytelnik ma także okazję zaznajomić się z procesem tworzenia przykładowego tekstu.

Zobacz również:

  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość
  • Jesteś entuzjastą Notion? Dołącz do polskiej społeczności podczas oficjalnego launchu Notion Polska

"Windows 7 i Internet - samouczek dla dinozaurów" dotyka również zagadnień związanych z zarządzaniem plikami oraz folderami (tworzenie, usuwanie, kopiowanie czy zmiana nazwy). Nie brakuje tu także kilku podstawowych informacji o pliku pomocy czy obsłudze płyt DVD. Całkiem sporo miejsca poświęcono także zagadnieniom związanym z obsługą przeglądarki internetowej (Internet Explorer), przeglądaniem stron WWW oraz tworzeniem i obsługą konta pocztowego na przykładowym portalu.

"Windows 7 i Internet - samouczek dla dinozaurów" w jasny sposób opisuje najbardziej podstawowe funkcje systemu Windows 7. Książka ta jest więc adresowana jedynie dla osób, które z pecetem nie miały do tej pory jakiekolwiek styczności. Istotnym mankamentem jest także nie wspominanie o oprogramowaniu (np. przeglądarkach internetowych) innym niż to autorstwa firmy Microsoft. Trzeba jednak przyznać, że pomimo tych wad poradnik uznać można za bardzo solidną publikację, która w bardzo dobry i rzetelny sposób zredagowana została pod kątem osób starszych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: