Windows 7 i Windows 8.1 z wsparciem dla Skylake do końca cyklu życia

Microsoft przedłużył wsparcie systemów Windows 7/Windows 8.1 dla procesorów Intel Skylake.

Na początku 2016 roku Microsoft zapowiedział, że zamierza skupić się na procesorach Skylake oraz systemie Windows 10 Podzielił się też nieprzyjemną informacją dla użytkowników korzystających z systemów Windows 7 i Windows 8.1, z której wynikało, że będą one wspierały wspomniane układy do 17 lipca 2017 roku. Decyzją tą Microsoft prawdopodobnie starał się wywrzeć nacisk na użytkowników, którzy jeszcze nie skorzystali z oferty darmowej aktualizacji do "dziesiątki".

Po fali krytyki jaka spłynęła ze strony producentów komputerów i użytkowników Microsoft kilka tygodni później ogłosił, że wydłuża wspomniany okres wsparcia do 17 lipca 2018 roku oraz zamierza dostarczać krytyczne aktualizacje bezpieczeństwa dla komputerów z procesorem Intel Skylake i systemem Windows 7/Windows 8.1 do, odpowiednio, 14 stycznia 2020 roku i 10 stycznia 2023 roku. Dzisiaj gigant z Redmond wykonał kolejny krok w tym kierunku informując, że wsparcie dla Skylake będzie oferował do końca cyklu życia Windows 7/Windows 8.1 (wspomniane wcześniej daty).

"Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych przypadkach klienci mają kilka systemów, które wymagają dłuższych terminów wdrażania. Wsłuchaliśmy się w zebrane od nich opinie i postanowiliśmy zaktualizować naszą politykę wsparcia dla procesorów Intel Core 6-tej generacji (Skylake)." - tłumaczy Microsoft.

Co z Kaby Lake i Bristol Ridge?

Niestety w przypadku układów Kaby Lake i Bristol Ridge Microsoft nie zmienił polityki oferując dla nich wsparcie jedynie z poziomu systemu Windows 10. To zaś oznacza, że nie będziesz mógł zainstalować Windows 7 i jednocześnie oczekiwać aktualizacji jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z wspomnianych nowszych generacji procesorów Intela.