Windows 7 jednak z bibliotekami DirectX 11.1

Microsoft poinformował, że użytkownicy systemu Windows 7 również będą mogli skorzystać z możliwości jakie oferuje DirectX 11.1.

Kilkanaście dni temu w odpowiedzi na pytanie jednego z użytkowników forum Visual Studio Daniel Moth, pracownik Microsoftu, odpowiedział, że "w tej chwili nie ma planów przeniesienia DirectX 11.1 na Windows 7".

Jak się okazało, w Microsofcie panuje jednak chyba jakiś bałagan, gdyż nieco później na oficjalnym blogu Games for Windows and the DirectX SDK pojawił się następujący wpis:

"Windows 8 oferuje zaktualizowany “DirectX 11.1 Runtime", który obsługuje Direct3D 11.1, zaktualizowany Direct2D i DirectWrite, DXGI 1.2 oraz poprawiony Windows Imaging Component (WIC).

Fragmenty “DirectX 11.1 Runtime" są udostępnione w Windows 7 Service Pack 1 za pośrednictwem Platformy Aktualizacji dla Windows 7 Service Pack 1 i Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 (KB 2670838) zawartej w Internet Explorer 10 Release Preview dla Windows 7. Obejmują one zaktualizowane składniki, lecz ograniczone są do sterowników WDDM 1.1 na Windows 7."

Oznacza to więc, że pobierając udostępniony kilka dni temu Internet Explorer 10 Release Preview dla Windows 7 użytkownicy "siódemki" otrzymają do dyspozycji niektóre funkcje DirectX 11.1.

_____________________

Obecnie dla graczy informacja ta nie jest zbyt istotna. Jeżeli jednak zamierzają oni jeszcze przez kilka lat korzystać z Windows 7, z pewnością na rynku zagoszczą tytuły pozwalające na skorzystanie z możliwości bibliotek DirectX 11.1.